Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: 2018. június 25., hétfő 7:54

Hozzászólás a témához  [ 14 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
 Főépület: Építési tervek és megbeszélés 
Szerző Üzenet

Hozzászólás Főépület: Építési tervek és megbeszélés
Ide jöhetnek a főépület kialakításával és stílusával kapcsolatos ötletek, elképzelések.
Ugyanide kerülnek majd az építés közbeni megbeszélések is, ha belekezdünk a dologba.

2013. július 23., kedd 13:46

Hozzászólás Re: Főépület: Építési tervek és megbeszélés
Téma no. 1: Ki kell találnunk a főépület...
  • Helyét a világban
  • Alaprajzát
  • Blokkpalettáját
  • Stílusát

Ha már akadémiát építünk, szerintem lehet egyetemekre hajazni. Lehetnének kvarcoszlopok; falnak is valami sima, világos anyag, avagy esetleg tégla. Az egészet ilyen egységesre, kiegyensúlyozottra, grandiózusra kellene összehozni.
Majd megpróbálok ma vagy holnap összedobni valamit single-ben, de ti is próbálkozhattok, biztos kitaláltok valamit, ami nekem nem jut eszembe. :D

Helynek én az új világ kicsi biome-os részét gondoltam. Valahova oda kellene rakni, ahol...
  • Csatlakozunk az úthálózathoz, vagy könnyű csatlakoznunk hozzá
  • Aránylag sok biome érintkezik, így a lehető legkevesebbet kell terraformálni a példaparknak
  • Közel és távol semmi házacskának nincs nyoma. (Ha azért nagyon jó helyet találnátok, de 1 kis kunyhó van a közepén, akkor a miatt nem kell elvetni, lehet tárgyalni a tulajjal.)

Valószínűleg ez lesz az elsődleges projektem, amíg Panza elő nem kerül, mert nélküle Neo Citadell-lel nem nagyon tudok haladni. (Fogalmam nincs, mit hova akar rakni, elrontani meg nem akarom)
Szóval amint megvan a hely és a stílus, belekezdhetünk az építésbe. :D

2013. július 23., kedd 14:09

Csak hely kéne. A stílus szerintem legyen Görög, mert a görögök is összegyűjtötték a világban addig szerzett ismereteket. (És újakat is szereztek). Tehát szerintem más nem is jöhet szóba, minden egyebet én ellenzek.

2013. július 23., kedd 15:25

Igen, és is olyasmire gondoltam, csak nem tudtam, hogy hívják pontosan... (görög, római, klasszicista, neoklasszicista, görögoszloposókoristílusizé... Ezek közül már csak jó lesz valamelyik! :D)
Ha Google Képekbe beírod, hogy university, akkor sok helyen hozza is a fehér oszlopokat, néhol meg a tümpanont (remélem így hívják) is az oszlopok felett. Még azt is lehet látni hogy elég sok van belőlük téglából emellett, ezért ajánlottam azt is.

2013. július 23., kedd 16:56

Szerintem mint stílus, az általad és a már általami is linkelt Minecraft: Creative mode ep.1 videóból a 2 perc 45 másodpercnél bemutatni kezdett épület megtenné HQ-nak. Mielőtt félreértenétek, nem, nem az egész épületet akarom, tudjátok Ti is, hogy ez irtózatosan nagy munka lenne.
Engem főképp a paneles elrendezés fogott meg elöl, hiszen "vannak" oszlopok de "nincsenek" is, mert gyakorlatilag csak a falból kijövő "gerendák", ezen kívül az épület előtt álló parkot is oda lehetne építeni, innen indulna úgy 3 út, különböző biome-okba.
A biome-ok alatt, figyelem, nem a standard Minecraft Biome-kat értem, de ez nem ide jön, később.
Ja és persze kevesebb toronnyal, ez már kezd hasonlítani a Parlamentre, annak van 365 tornya, ha jól tudom.
Jah, mint látjátok, külön textúra-packot használ, tehát ezért is lesznek szükségesek az átdolgozások.
És ugyebár itt jönne az a rész, hogy meg kell építeni kreatívban (ha jó lesz ez főépületnek). Javasolnám az InfGaming szervert, amin van full kreatív mód és vagy 100x100-as plotjaik vannak, ha nem nagyobbak.
Na milyen?

2013. július 23., kedd 22:56

Most nem azert de ha ez ilyen EPiteszeti Akademia akar lenni akkor ott az epuletek azok mind sajat otletek legyenek es ne legyen masolva (ez a video musor vagymicsoda, planetminecraft, mas szerver etc...).
Csak egy tipp

2013. július 24., szerda 7:41

Azt mondtam, hogy mint stílus, nekem eddig ez tetszett a legjobban azok közül, amiket el lehet fogadni főépületnek, szóval mint stílust ajánlottam.

2013. július 24., szerda 13:01

És mi lenne, ha alapul mondjuk a pannonhalmi apátságot vennénk, vagy az MTA (ha már HA) főépületét? :D

2012. Dec. 27.:
- Milyen ModHQ? Te látsz itt ModHQ-t?

2013. július 24., szerda 21:33
Profil Honlap

Az apátsággal csak annyi a bajom, hogy "túl sok" épületből áll, de maga a stílus tetszik. Ha le tudjuk szűkíteni egy, de kidolgozottabb épületre, azon korrigálni, akkor szerintem megtenné főépületnek, bár akkor már a fentebbi videóban javasolthoz lyukadnánk ki nagyjából.
Az MTA "oszlopos de mégsem" felállása tetszik, de szerintem túlságosan kocka formájú (vagy, ahogy a húgom mondaná, Minecraft-kocka, neki már nincs is sima kocka, ha kocka akkor az csak Minecraft-kocka lehet :mmmhmm: ). Ha a kettőt kombinálnánk, mármint az MTA ablakainak stílusát az Apátság épületével, szerintem egész jól nézne ki a dolog.

2013. július 24., szerda 23:44

Élesztem a témát. Kíváncsi vagyok, ez mennyire és mikor kerülhet szóba folytatásra.

2014. április 15., kedd 21:32
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 14 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő