Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: 2017. november 22., szerda 13:11

Hozzászólás a témához  [ 240 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 20, 21, 22, 23, 24
 Szerver 
Szerző Üzenet

Hozzászólás Re: Szerver
2014.09.17.

Hello mindenki!

Kicsit szoritoba kerultunk a Huncrafttal mostanaban. Idaig a Bukkit nevu libraryt hasznaltuk a plugin uzemeltetesehez. Ennek a frissitese a Minecraft 1.8-hoz nagyon elhuzodott. Nemreg az egyik alapitotag bejelentette, hogy abbahagyja a Bukkit fejleszteset (tobbek kozott mert korabbi igeretek ellenere a Mojang semmit nem tett a munka megkonnyiteseert); erre a Mojang bejelentette, hogy ok igazabol 2 eve megvettek a Bukkitot, es ok mondjak meg, hogy mi lesz a projecttel; erre pedig a Bukkit maradek fejlesztoinek nagy resze is kilepett.

Tovabb bonyolitja az ugyet, hogy az egyik tavozo fejleszto copyright igenyt jelentett be a Mojang fele a Bukkit project azon reszei folott, amiken o dolgozott. Erre valoszinuleg nincs joga, de amig a kerdest nem tisztazza egy birosag, vagy nem allapodnak meg a Mojanggal, addig ez az igeny ("DMCA") elerhetetlenne teszi szamunkra a Bukkit (es a ra alapulo mas projectek, elsosorban a Spigot) forraskodjat.

Ezzel a Bukkit projectnek valoszinuleg vege.

Amig nem tisztazodik a helyzet (hogy milyen Minecraft modding kornyezetet hasznalhatunk a fejleszteshez), nem tartom erdemesnek, hogy rengeteg idot fektessunk a plugin 1.8-ra frissitesebe; de azt sem akarom, hogy idotlen idokig egy regi 1.7 verzioval menjen a szerver (mert az macera mindenkinek).

Ezert ugy dontottem, hogy atmenetileg, amig nincs uj plugin, hamarosan (elorelathatolag a hetvegetol) eltesszuk a jelenlegi Huncraft vilagokat a fiokba. Helyere inditunk egy uj vilagot, kreativ jatekmodban, a legfrissebb Minecraft verzioval, plugin nelkul. (A jatekba mindenki belephet, es erre az idore szabalyzatbol feleltetes sem lesz. Mindazonaltal modok tovabbra is lesznek, a meglevo banlista pedig ervenyben marad.)

Ha kiderul, hogy merre tudjuk folytatni a plugin fejleszteset - remelhetoleg ez a hivatalos modding api lesz! - akkor folytatni fogjuk; es ha lesz mukodo pluginunk, ami a jelenlegi legfrissebb Minecrafttal fut, akkor visszaallunk ra (az addig megepitett kreativ vilag pedig az eddigi vilagok melle kerul, de megmarad kreativ modunak - igy a regi vilagokon survival jatekmod, az ujon pedig creative jatekmod lesz).

Mindenkinek koszi az eddigi jatekot es tamogatast! A Huncraft igazi regi motoros a magyar Minecraft szerverek kozott, es amig van ra igeny, amig van jatekos, szeretnenk, ha valamilyen formaban mukodne tovabb - mindenki oromere.

- kzed ([Server])

2014. szeptember 17., szerda 9:47
Profil Honlap

Fiókba tevés során a raktárak tartalma ugye megmarad?

2014. szeptember 17., szerda 17:00

Igen, meg!

2014. szeptember 17., szerda 17:43

Üdv a "népnek"!

Nem is tudtam, hogy hova írjam. Egyáltalán lesz e még folytatása a szervernek?
Jó ideje nem járok fel, nem csak én ahogy tudom sokan mások sem. Gondolom kedves Danieell a kivétel. De hát egy fecske nem csinál nyarat.
Semmi hír sincs az 1.8 ról? Mert én semmit nem tudok róla.
Nem tudom de részemről (is) lefőtt a kávé a játéknak!
Na és itt is szinte csak a szellemek járnak.

2014. november 12., szerda 17:50

Boo! :ghost:
Lásd az írásomat lehetséges okokról itt.
1.8 szerver API akármiből előreláthatólag kettő lesz:
  • Az egyik a teljesen új API-t készítő Sponge, ennek valami korai első kiadását ígérték erre a hónapra.
  • A másik a Spigot, ami afféle továbbfejlesztett, gyorsabb Bukkit, az 1.8-ra frissített verziója majdnem kész, most tesztelik. Szintén erre a hónapra van ígérve.
  • Illetve, lehet hogy a Spigot csapat kiad a jó öreg CraftBukkitból is egy 1.8-ra frissített változatot, valami ilyesmit is mintha ki lehetne hámozni az egyik posztjukból... :raise:
Ha tippelnem kellene, akkor a Huncraftra a Mikulás (vagy a Jézuska) hozza majd a rendes 1.8-at. Persze a szerver visszatérése a megszokott kerékvágásba nem biztos, hogy nagyon nagy esemény lesz játékosszámot nézve, de majd akkor látszik, hogy kicsit vagy nagyon kihalt-e ez az egész. :D
A vanilla creative meg ilyen, közös projekt nélkül unalmas és töküres. :)

UI.: Igen, szerintem rossz helyre írtál :D

2014. november 12., szerda 22:05

Sziasztok.

Újra túlélőmódban a szerver! (1.7.9)
Jó játékot!

üdv: Danieell

2015. május 23., szombat 13:10

Hurrá!

Ki lehetne rakni hírként a kezdőoldalra (http://huncraft.net/)? Azt figyeltem mindig, nem is gondolva a fórumra vagy a Facebook oldalunkra. (2 hónapja van survival szerver és ma tudtam meg.)

2015. július 24., péntek 19:47
Profil Honlap

Hallo. Most nem megy a server? Napok óta timed out.

2015. augusztus 3., hétfő 21:09

3ICE írta:
Hurrá!

Ki lehetne rakni hírként a kezdőoldalra (http://huncraft.net/)? Azt figyeltem mindig, nem is gondolva a fórumra vagy a Facebook oldalunkra. (2 hónapja van survival szerver és ma tudtam meg.)
Frissítve. :)
burger012 írta:
Hallo. Most nem megy a server? Napok óta timed out.
Megy. :)

2015. augusztus 10., hétfő 9:23

2015.08.10.

(Aki még nem tud róla:) Úgy döntöttunk, véget vetünk a kreatív/klasszik kísérletnek, és inkább visszaálltunk az 1.7.9-es verzióra, a régi pluginnal. Survival az eredeti Huncraft világban! (Kép: remy0001)

Kép

2015. augusztus 10., hétfő 9:26
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 240 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 20, 21, 22, 23, 24