Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: 2017. szeptember 23., szombat 4:08

Hozzászólás a témához  [ 7 hozzászólás ] 
 Tőzsderendszer 
Szerző Üzenet

Hozzászólás Tőzsderendszer
Felraktuk a szerverre az új tőzsderendszert. Ez tekinthető olyasféle "béta-tesztnek" - ha valami nem működik, szóljatok róla itt.

Leírást itt találtok: http://huncraft.net/index/szerver/tozsde.html

A rendszer kicsit bonyolultabb, mint a boltok, de szándékunk szerint egyszerűbben és gyorsabban lehet majd használni (és reméljük, hogy ez nem ellentmondás). Kereskedni mindenesetre bárhonnan lehet vele.

2012. február 20., hétfő 19:41

Hozzászólás Re: Tőzsderendszer
Bekerult meg harom parancs: /keret, /raktar, /ajanlatok - lasd bovebben a leirasban.

2012. február 20., hétfő 22:55

Kzed tényleg úgy terveztétek hogyha valaki tőzsdén /vasar parancsot használ, akkor biztosítéknak levonja az árat amit megadtál? Érthetőség kedvéért saját példa:

Bercelin: /Vasar szörny.keltetö 64 20/1

Azaz 64 szörny keltetőt vennék 20 petákos áron darabonként. Ez pontosan 1280 peták. Na de a számlámról eltűnt a pénz. Halálra rémültem és kerestem a bankba hogy hol van a szörny keltetőm. Utána leesett hogy ez lehet így működik. Mert ha ezt így terveztétek akkor hatalmas gratulációm. (Ha nem akkor is. :) )

2012. február 22., szerda 18:21

Így van. Először én sem tudtam hova tűnt a petákom. Néztem a bankban, néztem a keretszámlámom, de rájöttem hogy a tőzsdére került. :)

2012. február 22., szerda 22:41

Kell valami fedezet az ajánlat mögé... :)

2012. február 23., csütörtök 9:13

Az igazi tozsden nincs minden ajanlat mogott azonnali fedezet - altalaban a nap vegen, vagy idoszakonkent egyenlitenek.

Viszont az igazi tozsden tipikusan olyan cegek kereskednek, akiknek nagy tokejuk van, tudnak fizetni (vagy tudnak kolcsont felvenni). Nalunk ilyesmi nincs - ha eleg lenne kesobb fizetni, akkor kellene infrastruktura az adossagok kezelesere, behajtasara, stb... Ez nagyon bonyolult lett volna szerintem.

2012. február 23., csütörtök 11:35

kzed írta:
Az igazi tozsden nincs minden ajanlat mogott azonnali fedezet - altalaban a nap vegen, vagy idoszakonkent egyenlitenek.

Viszont az igazi tozsden tipikusan olyan cegek kereskednek, akiknek nagy tokejuk van, tudnak fizetni (vagy tudnak kolcsont felvenni). Nalunk ilyesmi nincs - ha eleg lenne kesobb fizetni, akkor kellene infrastruktura az adossagok kezelesere, behajtasara, stb... Ez nagyon bonyolult lett volna szerintem.

Szerintem ez így tökéletes. :)

2012. február 23., csütörtök 20:39
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 7 hozzászólás ]