Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: 2018. augusztus 18., szombat 5:19

Hozzászólás a témához  [ 23 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
 Hasznos dolgok az 1.8-ban? :o 
Szerző Üzenet

Hozzászólás Hasznos dolgok az 1.8-ban? :o
IMPOSSIBRU! Vagy mégsem?

Tegnap a Mojang szép csendben közzétette ezt a videót a Youtube csatornáján és meg is erősítették, hogy holnap láthatjuk snapshotban. Úgyhogy lehet lesznek jobb dolgok is ebben a frissítésben, mint 3 új kőblokk... Meg az új playerskinek... meg a 3D sínek, stb. lehetősége... meg utalgatnak az opcionális limitált világokra... már csak valami gameplay kellene... :D
Amit láthatunk, hogy kaptunk egy csomó csúszkát meg beállítást a világgenerátor finomhangolásához, amivel kb. mindenféle terepet össze lehet hozni, ami még távolról emlékeztet a Minecraft alap tájaira.

Kérdés az ehhez jobban értőknek: Lehetséges volna ezzel az újítással, hogy visszatérjen a Skylands? :neckbeard: :ohdear:
És a többieknek: Van-e valami eddig, amit vártok az 1.8-ban? Van-e valami, amit nagyon nem? (lesz... :D)

UI.: A régenmindenjobbvolt™ típusú hozzászólásokat mellőzhetjük... :D

UUI.: A poszt nyomokban béna fórumtársalgás-felélesztési kísérletet tartalmaz, de ez a szerzőt nem zavarja.

2014. április 23., szerda 20:35

Hozzászólás Re: Hasznos dolgok az 1.8-ban? :o
Elvileg nevet is lehet majd változtatni. (asszem korlátozva van) És 2 ugyanolyan nevű játékos nem lehet. Ez azért érdekel.

2014. április 24., csütörtök 15:06

Nna hadd meséljek egy pár hasznos dolgot:

Kezdeném talán a legfontosabbal, az enchantal. (Figyelem amit mondok az a 14w11b snapshotig így volt, később lehet megváltozik.) Eddig 30-as XP szintért tudtunk enchantolni és véletlenszerű enchantot kaptunk mindig. Most ezt eléggé megkutyulták.
Először is kell lápisz az enchanthoz. Egyszerűen annyi ahányadik slotot választod ki a 3 slot közül. A másik dolog az, hogy csak annyi szintet fog levonni ahány lápiszt raktál bele, DE(!) meg kell hogy legyen a LVL30 a LVL30-as enchanthoz, igaz csak 3 szintet fog levonni. Ergo sosem kell lejjebb mennünk mint LVL27 és visszamenni 3 szintet aztán ezt ismételgetni :D
A másik fontos dolog az enchantal kapcsolatban az, hogy mindenkinek el fog menteni egy kis fájlt a rendszer, ami rögzíti milyen eszközre milyen szintre milyen enchant jöhet szóba. Ezt jelzi nekünk enchantolásnál, például beraksz LVL30-ra egy gyémi encsi csákit (:P) akkor kiírja: Fortune III. Mindig csak egy enchantot súg meg (néha annyit is ad csak), de most hiába veszed ki, töröd szét és rakod le újra az enchantment tablet az az enchant meg fog maradni amíg bármi mást nem enchantolsz. Enchantonként újra generál minden eszközre legközelebbi enchantot. Így persze sokkal könyebb lesz jó enchantot kapni, de nem fogunk például csak gyémi encsi csákit (:P) enchantolni folyamatosan.

A másik dolog amin változtattak (csak jó irányban!) az az anvilezés (ezt nem tudom mi magyarul, talán összejavítás?)
Most már sokkal kevesebb szintért rakhatjuk össze a csákányainkat, íjjainkat stb.. és a javítás is sokkal olcsóbb lett (ez huncraftot nagyon nem érintette kovácsistennek hála). Így most akár egy íjat is meg lehet javítani (eddig "too expensive" üzenetet adott ki) egy másik íjjal (Mivel íjjat nem lehet alapanyaggal javítani (pl stringel)).

A név változtatásához annyit, hogy úgy tudom hogy ez még nem ebben az updateben jön ki, itt csak előkészítik. Most már viszont mindenkinek van egy saját uuid-je amit tárol a rendszer, így működik a whitelist, bann, op stb.. is.

Nagyjából ennyit szerettem volna tudatni, hátha valaki még nem tudott ezekről. Helyesírási hibákért, sok zárójelért, sok tagolatlan szövegért, minden egyébért bocsánat. (Most nem kaptok krumplit :P)

2014. április 24., csütörtök 19:46

Régen voltam itt, és szerintem (ez csak az én véleményem) az új kövek nem túl "szépek".
Eggyet kell értenem ezekkel az emberekkel. :/
A legjobb dolog ami bejött az a rengeteg sok command meg minden ilyen custom map-es dolog ugyanis elég klasszak lehetnek az új adventure map-ek és nagyon várom is öket :)
UI: Az enchantok lefognak árazódni, így egy fullos íj kb nem 800-1000 peták lesz hanem mondjuk 200-300 peták, ebben talán a kezdöknek jobb a régieknek rosszabb.

2014. április 24., csütörtök 21:12

A régieknek a pénz sokat nem számít. Amit lehet (legalább is én) megveszek, de eladni semmit sem éri meg.

2014. április 25., péntek 16:56

Hát mögöttem van egy viszonylag aktív Huncraftos 2 év, talán több is, már nem számolom, és hát annyira nem számít a pénz, hogy a velem egy ideje játszókhoz képest koldus vagyok a 26 ezer petákommal xD

2014. április 26., szombat 9:40

Tudtam, hogy valaki kis idő múlva kiposztolja a Redditen... Skylands is (almost) back, baby!
Csatolmány:
2014-04-26_19.28.32.png
2014-04-26_19.28.32.png [ 580.5 KiB | Megtekintve 2479 alkalommal. ]
Egyetlen szépséghiba, hogy még megvan a szilárd talaj a világ alján... De úgy tűnik, hogy már dolgoznak rajta!

:thisishowidancedatprom2: :sortofanimeish: :thisishowidancedatprom2:

Addig is, aki ki akarja próbálni itt a Preset kód: http://pastebin.com/Qwv5CE7t (Kicsit kapcsolgattam a Redditeshez képest, hogy ne legyen sóder) :D

2014. április 26., szombat 20:10

SwedishTime írta:
Hát mögöttem van egy viszonylag aktív Huncraftos 2 év, talán több is, már nem számolom, és hát annyira nem számít a pénz, hogy a velem egy ideje játszókhoz képest koldus vagyok a 26 ezer petákommal xD

Ez azert van, mert azon jatekosok halmazaba tartozol, akinek a boldogsag tobbet szamit, mint a vagyon :aintiastinker:

2014. május 4., vasárnap 17:17

Nem, hanem mert mi mindent kiásunk meg megszerzünk magunk. Ha nem tudjuk, akkor nem építjük meg, amit terveztünk :D

2014. május 5., hétfő 21:38

És én azt gondoltam, hogy az egyetlen építészetileg hasznos dolog az 1.8-ban az új kővariánsok lesznek. Úgy tűnik, kellemesen csalódtam:

Kép

Jah, meg lesz egy új ellenséges, vízi mob, de ez nem hiszem, hogy bárkit annyira érdekelne... :D

2014. június 8., vasárnap 23:00
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 23 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő