Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: 2018. december 17., hétfő 12:55

Hozzászólás a témához  [ 34 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
 "User not premium" 
Szerző Üzenet

Hozzászólás Re: "User not premium"
Nandu998 írta:
de virtuális/web kártyárol vagy elektronikusrol kell utalni?

Nem tudom... :confused:

2012. április 17., kedd 19:55

Nandu998 írta:
de virtuális/web kártyárol vagy elektronikusrol kell utalni?

A vásárlás során fel fogja kínálni a fizetési módnál, hogy milyen kártyákat fogad el a rendszer.

Kép

2012. április 17., kedd 22:11

Háát...en pl. PayPal rol vettem, es oda alapbol feltoltottem xy eurot...es abbol utaana levont annyit amennyibe kerult a jatek..:) am a Nandu az egy madar? :o

2012. április 17., kedd 22:20

igen a Nandu az egy ronda madár

és csak azért kérdeztem mert azt mondják szüleim hogy elvileg csak a webkártyának van CVC kódja.
Mert szüleim félnek attól hogy ha kiadják az elektronikus kártya pinkódját akkor késöbb is vehetnek ki pénzt.

2012. április 18., szerda 6:01

A dombornyomatos kártyáknak is van CVC kódja, én egy sima kártyával vette. Megadtam a hátulján található adatokat és ment minden. Nem kellett semmit feltölteni pénzel.
http://www.bankkartya.hu/?oldal=interneten_kodok

2012. április 18., szerda 9:21

Internetes atutalasnal PIN kod sohasem kell. Az egyeduli, ami kell, az a kartyan szereplo nev, a kartya szama, a lejarati datum es a CVC kod. A CVC kod pedig nem PIN kod, hanem egy haromjegyu szam a kartya hatoldalan, az alairas mellett. Ezek az adatok amugy elterhetnek kartyankent.

Altalaban lehet fizetni webkartyaval (ez egy kisero kartya es szamlaszam, erre at kell eloszor utalni a foszamlarol, utana lehet hasznalni), illetve pl VISAnal kozvetlenul a kartyaval (ezt erdemes csak akkor hasznalni, amikor biztos vagy benne, hogy megbizhato, ismert cegnel fizetsz).
Van meg a PayPalos fizetes, ez kicsit hasonlo az elobbihez. Ott is eloszor atutalsz az elobbi ket modszer egyikevel a PayPalos szamladra, utana azzal fizetsz.
PayPalnal van mar amugy anonym fizetesi modszer is, ekkor nem regisztralsz naluk, csak megadod az adataidat es a PayPalon keresztul megy at az atutalasod.

2012. április 18., szerda 10:45
Profil Honlap

ok kössz

2012. április 18., szerda 13:35

Estrica írta:
Internetes atutalasnal PIN kod sohasem kell. Az egyeduli, ami kell, az a kartyan szereplo nev, a kartya szama, a lejarati datum es a CVC kod. A CVC kod pedig nem PIN kod, hanem egy haromjegyu szam a kartya hatoldalan, az alairas mellett. Ezek az adatok amugy elterhetnek kartyankent.

Altalaban lehet fizetni webkartyaval (ez egy kisero kartya es szamlaszam, erre at kell eloszor utalni a foszamlarol, utana lehet hasznalni), illetve pl VISAnal kozvetlenul a kartyaval (ezt erdemes csak akkor hasznalni, amikor biztos vagy benne, hogy megbizhato, ismert cegnel fizetsz).
Van meg a PayPalos fizetes, ez kicsit hasonlo az elobbihez. Ott is eloszor atutalsz az elobbi ket modszer egyikevel a PayPalos szamladra, utana azzal fizetsz.
PayPalnal van mar amugy anonym fizetesi modszer is, ekkor nem regisztralsz naluk, csak megadod az adataidat es a PayPalon keresztul megy at az atutalasod.

Javíts ki, ha tévedek, de pl. sok helyen egy-egy bank helyett van, hogy a PayPalon keresztül fizetsz (ilyenkor a paypal a 3. fél, aki a kártyaadatokat kezeli, pénzügyi tranzakciót intézi, stb., mintha egy bankkal szerződnél). Igaz, MC-nél pont nincs közvetlen PayPalon keresztüli fizetési lehetőség (régen nem az volt?)

Egyébként a fenti dologhoz hozzátenném: EU-ban a 3 szereplős megoldás a divatos (vásárló-pénzintézet-eladó), ahol a kártyaadatokat egy szerződött bank kezeli az eladó csak és kizárólag egy tranzakció-azonosítót kap, valamint, hogy mi annak a tranzakciónak az eredménye (sikeres, sikertelen, lejárt időkeret, stb.) És ez így van jól, egy bankban jobban megbízok, mint Kovács PHPistuka által összegányolt random webshopban. A banktól még csak egy nevet sem kapsz meg, azt az oldalon kell megadni, ha pl. számlához kell.

Funkcionalitásban ugyanaz, mint pl. a POS terminálos kártyás vásárlás (a helyi bolt, ott sem kap többet tranzakció-azonosítónál). Miután már volt alkalmam megismerkedni két ilyen rendszer mélységével, azt kell, hogy mondjam, megbízható koncepció.

A problémásabb eset az az US model, ahol kétszereplős (vásárló-vevő[+bank]) és a vevői oldalon kell megadni a kártyaadatokat. A pénzügyi szolgáltatásokat természetesen ilyenkor is egy szerződött bank végzi, azonban annak már a vevő adja meg a kártyaadatokat. Persze, van egy-két kényelmi előnye, de láttunk már ebből problémákat (ld. Sony, Valve-Steam feltörések). Ilyen helyeken jön igazán jól az internetkártya és hasonló dolgok.

Az EUR-hoz meg annyit, hogy nem szoktak sehol se felszámolni plusz költséget (eleve szimpla kártyás vásárlásnak minősül), azonban az árfolyam-ingadozással számolni kell. Ugyanis, amikor megnyomod a bolton a megvesz gombot valójában még nem vonják le a számláról a pénzt, hanem csak zárolják. A tényleges levonás az általában pár napon belül és a bank nyitvatartási idején belül történik (hogy az utóbbinak mi értelme van 2012-ben, amikor már minden automatizált és gyakorlatilag 24/7 mehetnének a tranzakciók, azt nem tudom. Gondolom hagyomány és a technikát is ehhez igazították). Addig az eladó sem kapja meg a pénzt. És a legfontosabb: a zárolás devizában történik és a tranzakciónál érvényes árfolyamon váltják. Pl. én így spóroltam kb. 120 forintot a Portal 2-n: ahhoz képest, mikor megvettem, pár nappal később magasabb erősebb volt egy picit a forint és pár forinttal olcsóbb volt az EUR. De ez ilyen 10-100 forintos nagyságrendbeli ingadozás általában.

Remélem mindenkinek választ adtam az esetleges kérdéseire :)

2012. április 25., szerda 23:58

[quote=saxus]Javíts ki, ha tévedek, de pl. sok helyen egy-egy bank helyett van, hogy a PayPalon keresztül fizetsz (ilyenkor a paypal a 3. fél, aki a kártyaadatokat kezeli, pénzügyi tranzakciót intézi, stb., mintha egy bankkal szerződnél). Igaz, MC-nél pont nincs közvetlen PayPalon keresztüli fizetési lehetőség (régen nem az volt?)[/quote]

Igy van, errol beszelek. :) Amugy MC-nel Paypal volt regen, szerintem most is tuti van (bar ki tudja, azok utan hogy egyszer "ottfelejtette" a penzet Notch XD).

2012. április 26., csütörtök 0:13
Profil Honlap

nekem azt írja ki, hogy :Failed to verify username vlalki segítsen előre is köszönöm

2012. május 6., vasárnap 16:13
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 34 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő