Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: 2018. október 21., vasárnap 22:49

A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 73 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő
 Moderátorok moderálása 
Szerző Üzenet

Hozzászólás Moderátorok moderálása
Kedves Adminok!

Már több mint egy fél éve járok a szerveretekre kikapcsolódni, de az utóbbi időben ez nem mindig sikerül. Van pár moderátor aki felháborító, nagyképű viselkedésével próbálja hatalmát fitogtatni a "köznép" előtt. Nem értem, hogy miért kell játszaniuk a nagyfőnököt, hozzájuk nem szabad szólni, nem lehet kérni, tilos viccelődni velük, mert folyamatosan soap és fenyegetés jár érte. Ez lenne a feladatuk, hogy így érjenek el tiszteletet, vagy inkább a játékosok segítése, a szerver jó hangulatának megőrzése és a dorgálás is, ha kellő indok van rá. Ma két játékost kibannoltak, nem griefeltek, nem bántottak senkit, semmi szabályellenest nem tettek, csak az egyik "vagány" moderátorral szóvitába elegyedtek. Az utóbbi időben, ha látom, hogy e három moderátor közül valamelyik fent van, inkább fel sem megyek a szerverre és higgyétek el nem csak én vagyok így, remélem a fórumozók bátorságot vesznek és leírják véleményüket. Ezeket a dolgokat azért írtam le, mert a Huncraft a legjobb magyar szerver, ahová nagyon sokan járnak kikapcsolódni, és maradjon is egy jó hangulatú "játszótér"

Név szerint akikről írtam: Yahikoo, Chamel3on, Garmine
Köszönöm, hogy elolvastátok. Remélem hallgató fülekre talál üzenetem: cloonee

2011. szeptember 13., kedd 21:58

Hozzászólás Re: Moderátorok moderálása
cloonee írta:
Kedves Adminok!

Már több mint egy fél éve járok a szerveretekre kikapcsolódni, de az utóbbi időben ez nem mindig sikerül. Van pár moderátor aki felháborító, nagyképű viselkedésével próbálja hatalmát fitogtatni a "köznép" előtt. Nem értem, hogy miért kell játszaniuk a nagyfőnököt, hozzájuk nem szabad szólni, nem lehet kérni, tilos viccelődni velük, mert folyamatosan soap és fenyegetés jár érte. Ez lenne a feladatuk, hogy így érjenek el tiszteletet, vagy inkább a játékosok segítése, a szerver jó hangulatának megőrzése és a dorgálás is, ha kellő indok van rá. Ma két játékost kibannoltak, nem griefeltek, nem bántottak senkit, semmi szabályellenest nem tettek, csak az egyik "vagány" moderátorral szóvitába elegyedtek. Az utóbbi időben, ha látom, hogy e három moderátor közül valamelyik fent van, inkább fel sem megyek a szerverre és higgyétek el nem csak én vagyok így, remélem a fórumozók bátorságot vesznek és leírják véleményüket. Ezeket a dolgokat azért írtam le, mert a Huncraft a legjobb magyar szerver, ahová nagyon sokan járnak kikapcsolódni, és maradjon is egy jó hangulatú "játszótér"

Sajnos nagyon igaz! :( ( te is fiam chameleon? :cry: (elismerés a bátorságodért ;) ) )
az se szép amikor vmeik újonc egy orbitális baromságot kérdez, és fél órán át trollkodik mindenki vele.... azért vagyunk elméletileg hogy segítsünk

2011. szeptember 13., kedd 22:11

simontomi írta:
cloonee írta:
Kedves Adminok!

Sajnos nagyon igaz! :( ( te is fiam chameleon? :cry: (elismerés a bátorságodért ;) ) )
az se szép amikor vmeik újonc egy orbitális baromságot kérdez, és fél órán át trollkodik mindenki vele.... azért vagyunk elméletileg hogy segítsünk

Aki nem tudja megállni, hogy ne reagáljon egy feltett kérdésre, akkor már jobban jön ki, ha beáll trollkodni. :)
Ha érdemleges, használható választ próbál meg adni, abból legtöbbször az jön ki, hogy "ne moderátorkoggyá! " :mmmhmm:

Kép

2011. szeptember 13., kedd 22:24

Egyet kell értenem clooneeval. Túlzott arrogancia.

2011. szeptember 13., kedd 22:36

Hi

Hozzatennem a tragar beszedet. En magam elegge mocskos szaju vagyok, de megtudom valasztani a helyet es a megfelelo idopontot. Elfogadhatatlannak tartom, ahol rengeteg kis srac jatszik, ( tobbek kozott a fiam ) pont egy moderator tragarkodjon.
Masnak meg az elso adando alkalommal szappanozzon. Ezt igy hogy?

2011. szeptember 13., kedd 22:52

blasio írta:
Amit meg erdekesnek tartok, az az, hogy pebblle mar lassan 1 eve itt jatszott a szerveren, soha senkivel semmi baja nem volt, kiveve egy embert. (szerintem tudjatok kirol beszelek)
Ez felettebb kulonos.

Erről: Sokat kötekedett. Érdekes, veletek nem kötekedett. De ez akkor kezdődött mikor könyörgött a Pyro-ért.

K-zeddel sokat beszéltünk rólam. Változnom kéne, de tudjátok hogy ha nem szigorú egy egy mod akkor ellankadnak a dolgok, és a játékosok kényelmetlenül érezhetnék magukat a szerveren. Megprobálok normálisan viselkedni, de néha kiborul a bili,(lásd tegnap)

Teljesen igaza van cloonenak, és nagyon sajnálom.

<Garmine> Üdv.
<Garmine> :-D
* Garmine is now known as Yahikoo

2011. szeptember 14., szerda 7:00

En is egyetertek clooneeval (es en vagyok az admin :toot: )

A moderatorok moderaljak magukat. A jatekosokat vegtelen turelemmel es kedvesseggel kezeljek, meg akkor is, ha a jatekos pebbllee. Yahikoo tekintse magat probaidosnek, a kovetkezo ilyen esetnel esetleg sima jatekoskent talalja magat.

marci98-at es pebbllee-t unbannoltam. Ha legkozelebb baj van veluk, ne bannoljatok oket anelkul, hogy engem megkerdeztek. Thanx!

A jatekosoktol a tortentekert en kerek elnezest - megprobaljuk a moderatorokat kicsit visszafogni, es ujra baratsagos kornyezetet teremteni a szerveren. (Mindazonaltal a szabalyzat ugyanaz marad, es jatekos reszerol a folyamatos karomkodast es spammolast tovabbra sem fogjuk toleralni.)

A forumtemat stickyzem, hogy szem elott legyen... ha valakinek problemaja van moderatorral, nyugodtan irjon ide :)

2011. szeptember 14., szerda 10:25

Yahikoo írta:
blasio írta:
Amit meg erdekesnek tartok, az az, hogy pebblle mar lassan 1 eve itt jatszott a szerveren, soha senkivel semmi baja nem volt, kiveve egy embert. (szerintem tudjatok kirol beszelek)
Ez felettebb kulonos.

Erről: Sokat kötekedett. Érdekes, veletek nem kötekedett. De ez akkor kezdődött mikor könyörgött a Pyro-ért.

K-zeddel sokat beszéltünk rólam. Változnom kéne, de tudjátok hogy ha nem szigorú egy egy mod akkor ellankadnak a dolgok, és a játékosok kényelmetlenül érezhetnék magukat a szerveren. Megprobálok normálisan viselkedni, de néha kiborul a bili,(lásd tegnap)

Teljesen igaza van cloonenak, és nagyon sajnálom.

Én csak a pyro kérelemmel kapcsolatban szeretnék annyit reagálni, hogy talán a modiknak (nem csak külön neked, Yahi) érdemes egy pyro vagy könyv, stb kérésénél arra gondolni, hogy néhány játékos adott esetben órákat vár egy modi online állapotára. Sokszor nem kevés várakozás után szinte egyszerre jelenik meg 3 modi is, de mintha nem is lenne fent más rajtuk kívül, privát társalgásba fognak, figyelmen kívül hagyva szinte az összes olyan szöveget, ami nem kék névvel van a csetre írva. Teljesen reális és elfogadható, hogy elfoglaltak, értünk "dolgoznak " de esetenként nagyon kellemetlen tud lenni, hogy a játéktól független off téma zajlik és még csak nagyon bekapcsolódni se lehet. Ha egyszer kérdezed, az elkerülheti bárki figyelmét, ha másodszor kéred idegesítő "gyík " vagy, ha harmadszor is rákérdezel, akkor meg türelmetlen hülyegyerek leszel.

A másik... párszor úgy éreztem, hogy szavat kell adnom a mundér becsületére, 1-1 játékos nem oda illő magatartása ellen. Bár nem az én dolgom, és ahogy meg is fogalmaztuk "semmi közöm hozzá " hisz mezei játékos vagyok, de engem is sértett, ahogy a moderátorokkal, ill a szerverről beszéltek. Hibáztam, tényleg nem az én feladatom, jutalmul az első soap az enyém volt :D Viszont nemhogy vulgárisan, de még csak tiszteletlenül sem reagáltam, a többiekkel ellentétben (beleértve a moderátort is)

és egy harmadik, ami valóban hozzád szól, yahi...
Tegnap elköszönt egy játékosunk, kulturáltan, normálisan, oda nem illő indoklások nélkül. Bár nem ismertem, beírtam neki egy piros pontot a neve mellé. Yahi, szerintem nem kell feszegetni, hogy miért meg hova megy. Főleg nem indokolatlanul blamálni azt a szervert. Minden játéknál tabu téma, hogy más szervert nem reklámozunk, de főleg nem becsméreljük annak játékosait, vagy a staff tagjait. Ez amolyan etikai kérdés. Nem tudhatod, lehet a jövő héten te is ott játszol :D

Végszónak még egy kevés: nem várható el senkitől, hogy betéve tudjon mindent a szerveren működő dolgoktól, a moderátoroktól, de még az adminoktól sem. Ebből következik, hogy nem sérül senkinek se azzal a becsülete (szerintem), ha egy kérdésre az adott válasza csak ennyi: "bocs, nem tudom " Ez nem szégyen, bárkivel megesik, ráadásul leírni se nehéz... és sokkal célszerűbb válasz, mint ráförmedni, hogy olvasson utána, vagy netán lenézni, nevetség tárgyává generálni.
Részletesen le van írva a weben minden (köszönet érte), de sok infó, esetenként picit kesze-kusza is. Becsüljük meg a webre fordított munkát, tiszteljük meg azzal a készítőit, hogy figyelmesen átolvassuk és nézzük el nekünk, hogy néha azért elkerülheti a figyelmünket 1-2 dolog.

Köszi hogy elolvastátok! Ha valaki rossz néven venné az írásom, elnézést kérek! Gondolati szinten biztosan mentes mindenféle személyeskedéstől.
Jó játékot mindenkinek! :)

Kép

2011. szeptember 14., szerda 12:02

Teljesen igazatok van. Néha nem vagyok türelmes. Mikor felajánlották a moderátorságot, nem gondoltam volna, hogy ennyi minden fog a moderátorokra hárulni. Sajna sokszor nem tudom, mi a jó megoldás, és azért amit tegnap pebbllee, és marci csinált, hogy k**va anyáztak, spammolták IRC-t, beugattak mindenkinek, azért nem hiszem hogy unbant érdemel, de ez k-zed és a többi admin döntése. Mostantól inkább ignorálom ezt a 2 játékost és nem keltek semmilyen feszültséget. Sajnálom cloone ha kellemetlen "dolgokat" tettem, de mindenki hibázik, és mindig tanul az ember valamit :]

<Garmine> Üdv.
<Garmine> :-D
* Garmine is now known as Yahikoo

2011. szeptember 14., szerda 13:20

(nagyon halványan jegyzem meg : én mit követtem el ?)

2011. szeptember 14., szerda 14:22
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.   [ 73 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő