Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: 2018. július 18., szerda 11:06

A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 8 hozzászólás ] 
 Kraiu moderatornak 
Szerző Üzenet

Hozzászólás Kraiu moderatornak
Mielott ezt elkezded olvasni,elszeretnem mondani,hogy a "Moderatori kezikonyv" -et vegigolvastam es a "Moderatorra valas" alpontot is.
Tovabbra ezekre szeretnek kiterni es ebben adni magyarazatot,majd a vegen kiegesziteni.

nem kérdezgeti, lehet-e moderátor - minden ami neten zajlik legyen az jatekszerver, torrent oldal, forum, vagy akarmi vannak rangok.Nagyon fontos,ezt mindenhol jelezni,hogy "kerjuk, ne kerjek a rangot",mert ellenkezo esetben a staff spammelese ilyen felhivasokkal gyakori lenne "admin,admin kaphatok rangot???".De ebbe talan belefer egy felhivas,ha jok az ervek.

sokat van a játékban, különösen olyan idopontban, amikor más moderátor nem (vagy csak nem elegendo) - nem jatszok a szerveren "tobb eve",de en igy nezem ezt "a kapcsolatot nem idoben merjuk,hanem szerelemben".Ezt ha erre az esetre forditjuk,akkor a "Jatekoban toltott ido" alapjan, a toplistaban a 49-ik helyet foglalom a 2724-bol, 24 nap jatekban toltott idovel.Ez az ido elegendo volt arra,hogy megtanuljam a Huncraftot,jol megismerjem a felhasznaloi kezikonyvet,megbaratkozzak a parancsokkal,tudjam mit,mikor,hogyan kell csinalni es miert, es megismerjem a tozsdet is nagyon jol,ami sok ujonc szamara nem egeszen atlathato.

fent van IRC-n vagy vállalja, hogy miután moderátor lesz, fent lesz - ezt nem igazan szeretnem reszletezni,eddig is fent voltam,most is fent vagyok es ezelott tiz eve az Underneten tolottem sok idomet,ami akkoriban Europa legnagyobb IRC szervere volt; tehat ismerem az IRC-et is.

jól fogalmaz - aki koveti ezt a forumot, es ha ezt olvasod te az egyike vagy,akkor lattad,hogy aktiv vagyok a forumon.Ide kulombozo temakrol irtam vagy szoltam hozza,szerintem vilagosan es erthetoen fogalmazok mindenki szamara.

jó a felfogóképessége, logikusan gondolkozik - itt azt mondanam,hogy 25 eves vagyok,orvosnak tanulok,pontosabban sebesznek.Ha ezek nem lennenek meg,akkor egybol nem ezt a palyat valasztottam volna.Es jo vagyok ebben,minden evben kaptam az egyetemtol penzt,azaz erdemosztondijat,mert a 300-bol bennevoltam a top 15-be.

barátságos az emberekkel, újakkal - Ez is megvan a latszat ellenere."Just smile and wave".Ujakkal nem kotekedtem,meg akkor sem ha spammeltek a chatet.Akivel meg osszeakadt a bajszom,az mindig magasabb rangu volt mint en,ezekbol meg mindenki nemi tapasztalatot szerezhetett,ugy aktiv,mint passziv resztvevo.

képes igazságos döntéseket hozni, jó a problémamegoldó képessége - Minecraft alatt,szerveren sok problema akad,es talan a leggyakoribb,ami kulon figyelmet erdemel az a "Eltunt az osszes cuccom".Ismerem a bugokat,a jatekot magat es mindig utanaolvasok az ujitasoknak.Tudom,azt peldaul,ha valaki meghal es elrobban rajta egy creeper a cuccai eltunnek.Mivel a jatek igy volt tervezve,hogy az "entity"-k ilyenkor elparologjanak a karterites ilyenkor nem lehetseges.

türelmes játékostársaival - sok embernel a turelmetlen emberek kivaghatjak a biztositekot.Egy 100 slotos szerveren adminkodom,(mas szervereken meg jatszom), ahol az atlag korosztaly joval kisebb es az atlag ertelmi szint joval alacsonyabb,mivel az emberek nincsenek kiszurve.Ha egy embernek probalok ilyenkor segiteni,privat uzenetekbe,a tobbiek turelmetlenkedese spammelesben,karomkodasban,reklamozasban nyilvanul meg.Ilyenkor nagyon fontos az emberek manadzselese,es veluk a megertetes,hogy "Igen ittvagyok,de mindenkinek kell segitseg,mint neked is,akkor kezdjuk sorba.Elszor A jatekossal foglalkozok,mivel az o hazat megrongaltak masszivan,utana B-vel,mert bookot kell letegyek,utana meg C-vel es D-vel,mivel ti osszevesztetek egy lada cuccon,hogy az ki tulajdona,de remelem megoldjatok mire jovok".

jó ideje megbízható, nem voltak nagyon kihágásai - A megbizhatosaghoz,csak annyit irok: "mentlerd", o tudni fogja mirol van szo,esetleg kozli a tobbiekkel is,akik errol dontenek.Masik meg,hogy a megbizhatosagot minden nap gyakorlom,hiszen letezik egy olyan,hogy "doctor-patient confidentiality",amit nekunk,tanuloknak is be kell tartsunk.Kihagasoknak felhozhatnam : a moderatorokkal valo vitat es a bant.
Ha ezt alaposabban megnezzuk,akkor mint elmondtam,nem a moderatorok donteseivel vitaztam,hanem etikarol es eletmeglatasokrol.Hogy nem ertettunk egyet,az szerintem teljesen normalis,hiszen kulombozo karakterek vagyunk, es egy ilyen kulombseg, egy jo dontesnel elonyos lehet,mert egy adott problema tobb szemszogbol van analizalva.A banrol,meg a hackrol,mint leritam, azert csinaltam,hogy tanulni mehessek nyugodtan.Tehat vannak celjaim,igen,maga az ugy elitelheto,de ha az okot is megnezzuk,akkor egyaltalan nem.

ha admin felkéri, lenne-e moderátor, vállalja új feladatkörét annak minden következményével (pl kevesebb ido építésre) - igen.Nem millio emberrol van szo, altalaban 1-2-3-rol.Rajuk, lehet fel orat szakitani, barmilyen nagy epitesi projekbe merult volna az ember.

ha már mod, nem él vissza moderátori jogaival és eleget tesz kötelességeinek - nemcsak jatekban, de a valo eletben sem elek vissza a jogaimmal.Jateknal maradva,2 peldat mondanak erre,hogy lassatok a gondolatmenetem.Az egyik: tegyuk fel,hogy creativos lennek,egy full survival szerveren.Ugye, itt az addolas,a szerver tonkreteveset eredmenyezne,mert mindenkinek par diablock,maris felborul a nehezen felallitott gazdasag.Nem addolok es nem addolnak,mert ugy nezen: "ha szereted a survival akkor jatsz,ne tolem kerd,hogy megcsinaljam a hazad".En is allitottam mar fel szervert,tudom mit jelent,ha a creativosok,addolnak a jatekosoknak.Nagyon is jol.Es ezek ellen mai napig is kuzdok,es eddig sikeresen megalitottam oket (pl: nem tudnak eldobni semmit az inventorybol,nem tudnak ladat,kemencet,adagolot kinyitni,nem tudnak bedrockot kiutni,vagy esetleg csak bizonyos helyekre epithetnek,csak ok,senki mas).A masikat a kovetkezo esettel peldaznam: ha elerhetosegem lenne a szerverhez,marmint a szerverfileokhoz,es hirtelen osszevesznek kzeddel,nem torolnem le az egesz mappat meg backupot.Elvegre miert rosszat tenni? Mi az ilyesminek az ertelme? Volt mar erre eset,soha nem okoztam kart sehol,es ha valaki ezt szeretne,akkor keresse mashol a "szorakozast".

----------

A kovetkezo tulajdonsagaimmal egeszitenem ki:

Tudok angolul - habar a Huncraft teljesen magyar szerver,olyan esetek felmerulhetnek,hogy valaki nem erti valamilyen cucc nevet.Neha angol hazifeladat megoldasaban is segitettem interneten keresztul.Ez egy elony,angolul tudni informatikaban.

Jol tudok epiteni - a mester epiteszek, epiteszmernokok, elitek utan kovetkezek en mint kivallo epitesz a minecraft kozossegben.Nem vagyok a legjobb,de hajlamos vagyok a legjobbaktol megoldasokat talalni es ezt a Huncrafton elsajatitani,mivel a teknikak nagyresze,leirott formaban angolul talalhato.Ha meg nem irjak le,akkor a legjobb epiteszek angol szervereken gyulekeznek,hogy tovabb gyarapitsak kreativitasuk.
Ha mindent modot lelehetne irni egy szoval akkor,ezt a poziciot szeretnem en elfoglalni: Kraiu - az epitesz.Elsosorban a szerverrel kapcsolatos epuleteknel.Elsonek vennek egy spawnhelyet,mert ezt latja a jatekos amikor eloszor bejon.Egy Spawn, szerintem ezzel mindenki egyetert, minnel szebb annal jobban csalja a jatekosokat es foleg a jo epitoket,mivel azt sugallja,hogy itt vannak emberek akiktol lehet tanulni es vannak olyanok akikkel nagyokat lehet epiteni.A spawn ha reszletesen megvan epitve,akkor egyben egy otlettar is.Mit lat az ember mikor bejon: Szetbombazott spawnt? Ekkor egybol lelep, mert barmilyen bonyolult es erdekes lenne a szerver koruli rendszer, szethullottnak tunik. Ures epuletek? Akkor valoszinuleg, hogy o is ilyeket keszit mivel ez az elvaras es es a szint. Nagy es reszletes kastelyokat,palotakat,sok eldugott titkos szobakkal es erdekes kilatasokkal? Ez mar csak leirva is lazba kerit.A masodik meg a spawnon kivuli epuletek,ami csak a szervert szolgaljak.Peldaul a PvP sziget.Fogalmam sincs ki epitette es nem is akarok egyelore kerdezoskoni,mert nem az az celom,hogy ot megszoljam.De abbol sokkal tobbet kilehet hozni.Kicsit csatateresebbre lehetne epiteni.
Minden nap epithetnek egy latvanyossagot,ha lenne annyi idom es annyi turelmem blockokat szamolni,tudom mik az elvarasok,epitettem is egy hajot ma, a neve "Unban Ship".Egyelore a belso terek reszletekben hianyosak,mivel vagy 4 orat foglalkoztam csak vele,de kivulrol mar kesz.Csatolok kepet.

Kivancsiakkal valo foglalkozas - beismerem azt,hogy nem mindenki akar fejlodni,de a tobbseg talan megis.Ilyenkor azoknak akik,szeretnek,jo ha van segitseg.Ha ezt moderator teszi,nem jatekos, akkor jobban emeli a szerver szintjet.Mert ugy hallja majd vissza az ember: "Ilyen hazak epiteset a Huncraftos modok tanitottak meg epiteni".Ezenkivul irtam egy reszletes cikket ujaknak es kivancsiskodoknak a forumon,ami 2 nap alatt 200 megtekintest szult; turelem kell az elolvasashoz,de azert meg bovitem.Ezenkivul,elkezdtem epiteni a szerveren egy tavoli reszre a leirasokban szereplo vagy nem,peldakat.Peldak: kicsi,kozepes,nagy meretu hiadkrol; Fenyforrasok es ezek jo kihasznalasa,hogy nem csak szteszor faklyak legyenek a foldon.Ezenkivul epitek egy modell hazat,tele reszletekkel,de ez idoigenyesebb mint a hajo,mivel sok gondolkozast igenyel,hogy minden bennelegyen amit szeretnek.Ezeken kivul a Leirasokban szereplo "Tervezd meg" alpont minden esetre szeretnek tobb peldat is epiteni,akar en. akar jatekosok.

Aktiv karakter - ezt hagynam utoljara es ezzel szeretnem befejezni.Mindenki szereti,ha porog a forumon egy jo tema,vagy a jatekban zajlik valami erdekes,mert eletet hoz ezekbe.Ezt eddig elertem,vagy akarattal vagy csak veletlen,de zajlik az elet korulottem.Nem az a tipusu ember vagyok,hogy "ok,akkor hagyjuk holnapra", hanem "ha lehet akkor csinaljuk meg ma".

-----------

Hozzafuznivalo:

Tudom,hogy volt mostanaban mar modfelvetel.De en ezt ugy nezem,hogy mindig fer meg egy, a vegtelensegig.Mert ha mindenki moderator,azt jelenti erre nincs szukseg,mivel mindenki tudja mit kell csinaljon, helyesen tud donteni mindig mindenben.Pelda erre: fogadni merek,ha egy perfekt vilagban,ha mindenki tudna es rendesen hasznalna a book letrehozasat,akkor alapobol megadnatok mindenkinek ezt a jogot.Mert mire moderalni ezt,ha mindenki helyesen hasznalja?

Aki magat javasolja,alapobol nem jo - Ez minden esetben igy igaz.De minden esetben vannak kivetelek,hiszen egy csapatnak mindig szuksege van egy olyan emberre,aki valami ujat tud hozni/mutatni annak.

Ezeket megemlitettem a fenti leirasban:

Unban Ship - egy latvanyossag/nap

Kép

Modell haz epitese,tele reszletekkel

Kép

Vilagitasra megoldasok

Kép

Kicsi es kozepes hidara pelda:

Kép

==================================================
Flamewar elkerules tiszteletere ideznem a 20 szazad egyik legnagyobb rapperet,Eminem-et: "If you aint got nothin' nice to say then don't say nothin'"
==================================================

Flying around and building http://imgur.com/a/Z6M9O#0 .

A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára Kraiu 2012. július 6., péntek 2:03-kor.

2012. július 6., péntek 0:36
Profil YIM Honlap

Hozzászólás Re: Kraiu moderatornak
kzed írta:
Az ajanlatot koszonette vettuk, iktattuk

Csatolmányok:
Government_Warehouse.jpg
Government_Warehouse.jpg [ 24.96 KiB | Megtekintve 2194 alkalommal. ]

2012. július 6., péntek 1:05

Legközelebb admin jogot fogsz kérni?

2012. július 6., péntek 8:43

Te hülye vagy :D

<Garmine> Üdv.
<Garmine> :-D
* Garmine is now known as Yahikoo

2012. július 6., péntek 9:13

Nem hiszem, hogy választani fognak mert idézem az egyik admint és mateot, hogy: A modokat választják nem jelentkeznek

2012. július 6., péntek 12:10

Lehet hogy tényleg jó mod lennél, de a bannod miatt szerintem nincs rá esely.
(Amugy meg ennyi erővel a Top 50 játékidős közül bárki lehetne mod...)

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Marver95 2012. július 6., péntek 12:37-kor.

2012. július 6., péntek 12:29

Roviden hozzaszolnak:
Chyrox: neked a bibliabol ideznek "atyad szavat szadra soha fel ne vedd"
SwedishTime: nem jelentkezek olyasmire amire nem vagyok kepes.adminnak Huncrafton alkalmatlan lennek
Dacardo : olvasd el amit ide irtam "Aki magat javasolja,alapobol nem jo" es ide "nem kérdezgeti, lehet-e moderátor"
Marver95: szerintem mindenkinek vilagos mar,hogy azert szult a ban,hogy tudjak tanulni es ne ertjen kisertes belepni; nem tudtam,hogy lehet tempban kerni.
Top 50-ben nem biztos,hogy mindenkinek megvan a tapasztalata jatekosokat kezelni,mivel sokfajta ember van es mindegyik kulon eset.En csinaltam mar ezt es jelenleg is csinalom.

Mindenki olvassa el megegyszer az utolso sorat az elso hozzaszolasomnak.
Epitsetek ne ezzel foglalkozzatok ti, en epp "a csodalatos Pokember"-t epitem.

Flying around and building http://imgur.com/a/Z6M9O#0 .

2012. július 6., péntek 12:36
Profil YIM Honlap

Szemelyeskedest felreteve, eloelettol fuggetlenul Kraiu kattttasztrofalis moderator lenne, es soha soha soha soha nem lesz itt moderator.

Tema lezarva.

2012. július 6., péntek 13:30
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.   [ 8 hozzászólás ]