Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: 2018. június 18., hétfő 15:36

Hozzászólás a témához  [ 59 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Huncraft képregények 
Szerző Üzenet

Hozzászólás Re: Huncraft képregények
Citizens pluginnal, localhoston, igy csinalod: /npc create kzed
Ahogy allsz te, ugy fog allni az ember is

Ha mozgatni akarod, /npc tphere , /npc move

Peldak:
/npc create kzed - ugy spawnol, ahogy te allsz
/npc move - oda mozditod ahova te allsz, ugyanabban a pozicioban
/npc create Kraiu
/npc create estrica
/npc create saxus

Most /npc list - nevek mellett latod az id-t
- ha kzed-et akarod mozgatni, /npc select 1 , majd /npc move
- az utolso krealt npc mindig kivan jelolve a plugin altal

Feloltoztetni armorral, eszkozokkel, blockokkal:
/npc select 2 (ebben az esetben Kraiu)
/npc equip - oltoztets inventoy megnyitasa
kezedbe veszed az armort - jobb klikk az npc-re felveszi a ruhat
kzedbe veszed az eszkozt/blockot - jobb klick az npc-re es a kezebe adod
/npc equip - oltoztetes invenoty bezarasa

Beszelhet is az ember: /npc text
Videoban mozoghat is: /npc path

Nagyon sok mindent lehet veluk csinalni, azaz barmit, tovabbi infokat itt talalsz : http://wiki.citizensnpcs.com/Commands

Flying around and building http://imgur.com/a/Z6M9O#0 .

2013. március 18., hétfő 22:36
Profil YIM Honlap

danielliptak írta:
En csak azt nem ertem hogyan rakhatom az embereket abba a pozicioba ahogy akarom es hogy hogyan rakjam oda :(
utoirat: az amikor azt mondtad hogy ha ezt nem tudom meg csinalni akkor az eledben sem menne.
4 evig jartam rajzra csak tok eredetit akarok :D

Azt hittem a paint résszel van bajod ;)
De akkor miért nem ízt írtad, hiogy a citizenssel? :D

2013. március 18., hétfő 23:32
Profil Honlap

Könnyeztem a nevetéstől, köszi :D

2013. április 2., kedd 18:05

Erdekelne, hogy szimpla kepek kivagasara es egyszeru primitiv elipszisek rajzolasahoz megis mi a jo ***ert kell lewarezolni egy 400000 forint erteku szoftvert, mikor ezt egy MS Painttal is meg lehet csinalni... Vagy ha valakinek nagyon kell layer, akkor Paint.NET. Gimp meg egy hanyas, de vegul is ennyit talan meg ra lehet bizni.

En anno egy egesz Half-Life-t vegigretusaltam Painttal...

http://magyaritasok.hu/gallery/half-life1

2013. április 4., csütörtök 15:22

saxus írta:
...megis mi a jo ***ert kell lewarezolni egy 400000 forint erteku szoftvert...

Tudom hogy szakmádból kifolyólag érzékenyen érint az ilyesmi, de ez pont az a felhasználási mód, ami nem okoz kárt a szoftver készítőinek.
Azzal, hogy egy általános iskolás gyerek készít vele egy egyoldalas képregényt, nem fogják kevesebben megvenni a szoftvert.

Igazából aki ezt olyan dolgokra használja, hogy bajuszt rak egy képre, vagy poénból leretusálja vele egy haverját egy közös képről, azoknak a 99%-a nem engedhet meg magának egy ilyen drága dolgot. Ráadásul a túlnyomó részük nem is használja rendszeresen, legfeljebb néha-néha előveszi. (Mint jómagam, úgy évente kétszer 10 percre.) Ezek tipikusan azok az esetek, amikor haszonszerzés sem történik.

Ellentétben a fizikai árukkal, egy szoftver "kalózolása" nem okoz közvetlen anyagi kárt a készítőknek. Csak abban az esetben esnének el az eladási ártól (vagyis annak a kis töredékétől, ami őket illeti, és nem a kiadót, a forgalmazókat, befektetőket stb.), ha egyébként megvenné az illető. Általában ez igaz (lehet) a kalózszoftverekre (hogy kalózkodás helyett meg is vehetnék), de ebben az esetben ez messze nem igaz! Az hogy emiatt a felhasználási mód miatt a készítők pénztől esnek el, az csak a kiadók kamudumája.

Támogatom, hogy a normális árú dolgokat meg kell venni, honorálni vele a készítőket. Ha tetszik egy játék, program, ha használod, vedd meg!
Ha rendszeresen, munkádhoz kapcsolódóan használsz Photoshopot, MS Office-t, stb, vedd meg! Ha drágának találod, használj mást!

De visszatérve a témánkra, ha egy általános iskolás gyerek készít vele egy egyoldalas képregényt, komolytalan az a kifejezés, hogy "ezzel megkárosítja a programozókat". A szoftver szellemi tulajdon. Ha licenc nélkül használod, azzal nem "lopod el" a készítőitől. Az meg szerintem butaság, hogy "akkor használjon paintet, ha nem vesz meg egy félmilliós programot négy szövegbuborékhoz". Ez nonszensz. Vegye meg az, akinek az a munkája hogy mittudomén moziplakátokat tervez, és pénzt kap érte. Vagy vegye meg a fényképész, aki ebben retusálja a rusnya kliensek fotóit.

(Más kérdés, hogy egyszerűbb és gyorsabb paintben felskiccelni a szövegbuborékokat, mint emiatt letölteni és feltörni a PS-t, de ez elvi dolog. )

2013. április 4., csütörtök 20:26
Profil Honlap

Paint.NET is tud annyit mint egy Photoshop CS4 (tudom, mert CS3-tól felfele mindet kipróbáltam), és teljesen ingyen, igaz a gimp egy rakás kaki, de mivel suliba kizárólagosan az van a gépeken (na jó, mivel nekem megvan a rendszergazdai jelszó ezért én felraktama paint.net-et de ez más téma) meg lehet tanulni azt is jól használni. (Paint.net viszont többet tud!!!)

esküszöm, annak aki csak összevág sorba 6 képsort, meg elejére, végére egy sablon in és outrot az se szedje le mondjuk a SonyVegas11-et hanem használja a Windows Movie Makert. (Én mondjuk kodekhibák miatt mindegyiket használom, pedig amiket én vágok az tv-be megy már le)

2012. Dec. 27.:
- Milyen ModHQ? Te látsz itt ModHQ-t?

2013. április 4., csütörtök 23:17
Profil Honlap

Panza: Jó operátor vagy, nice job a megszerzett jelszóra! :D

2013. április 5., péntek 0:15
Profil Honlap

Zolorado: hagyjal mar ezzel a hisztivel, nem erre akartam utalni, hanem arra, hogy par kep osszevagasara tobb, mint overkill egy Photoshopot inditani. De ez ugyanaz, mint hogy otthonra mindenki felturja az Ultimate W7-et, csak mert "ultimate", holott az eg egy adta vilagon semmi nem kell belole neki, ami nincs benne a Home verzioban (cserebe kap egy felesleges szemetet, ami foglalja a lemezhelyet). De azert kell az ultimate, mert csak.

Na ezt a gyokerseget kellene nagyon gyorsan kinevelni az emberekbol.

Panza: azert a Paint.NET es a Photoshop eg es fold.

2013. április 5., péntek 4:16

Viszont, míg a photoshopot ismerem, addig a Paint.NET-et nem. Bár, ha logikusan van felépítve (ami a GIMP-ről igencsak nem mondható el), akkor könnyedén megcsinálom abban is, amit akarok, de mivel a PS kéznél van, nem fogom letölteni a Paint.NET-et és kikísérletezni, hogy abban vajon megtalálom-e a kívánt funkciót, hanem gyorsan megcsinálom PS-ban.

2013. április 5., péntek 10:35
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 59 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6