Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: 2018. november 15., csütörtök 23:27

Hozzászólás a témához  [ 16 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
 Miért halt meg a szerver? 
Szerző Üzenet

Hozzászólás Miért halt meg a szerver?
Helló.

Kb 1 vagy másfél éve nem néztem errefelé. Néha néha felnéztem a fórumra és láttam hogy a legújabb postok 2-3 hónaposak, a dynmapon pedig jó ha láttam 3-4 embert... Mi történt?

<Garmine> Üdv.
<Garmine> :-D
* Garmine is now known as Yahikoo

2014. május 11., vasárnap 11:20

Hozzászólás Re: Miért halt meg a szerver?
Yahikoo írta:
Kb 1 vagy másfél éve nem néztem errefelé.

Ez történt, más, különösebb oka nincsen.

2014. május 11., vasárnap 11:46

Aki régi volt, szinte mind elment, újaknak meg csak egy részükből lesz hosszabb ideig aktív játékos.
Ha be is lép valaki régi, rögtön ki is lép, mert nem történik semmi. A Huncraftot mindig is a közössége tartotta fent, most meg közösségről alig lehet beszélni. Legtöbbször a chat egyáltalán nem aktív, a játékosok gyakorlatilag egy közös világban singleplayereznek. De ez nem új probléma, már tavaly is ilyenkor is megfigyelhető volt néha.
Részben a Mojang is felelős, ez a fél évente egy update amire negyed év frissíteni + snapshotok rendszer a totál vanilla játékon kívül semminek se tesz jót, talán még annak se.
Végül a szerver vezetősége se mutat nagy aktivitást, bár ez érthető. Nekik már azért is köszönet jár, hogy fenntartanak egy szervert, amire 2013 augusztusa óta alig jár fel 10 ember rendszeresen.

Remélem a nyárra sikerül valami jóval előrukkolni (nagyobb változtatás, új adminvezette közös projekt, stb.) és azzal meglovagolni az akkori megemelkedő játékosszámot, hogy ne legyen megint az, mint tavaly... addig is meg elvegetálgat a szerver valahogy.

2014. május 11., vasárnap 12:55

Kár, pedig jó szerver volt...Kár érte, tényleg.

<Garmine> Üdv.
<Garmine> :-D
* Garmine is now known as Yahikoo

2014. május 11., vasárnap 15:11

Szerintem már (lassan) én is egy inaktív játékosnak leszek minösülve, de ez mostanában a norma (sajnos). Ma felnézek egy órára és szeretném fenntartani ezt a "napi fél óra a huncrafton"-t és talán csinálni róla egy kicsi videó beszámolót a youtube-on hogy mit csinálok éppen. Ha valaki csatlakozni akar akármihez is akkor nyugottan jöhet.
Remélem mások pl. Eriaror hasonlóan érzik úgy, hogy feljönnek és maradnak a fennmaradt közösségben.
Jó game-t azoknak akik jönnek, találkozunk a szerveren, csá o/ :)

2014. május 11., vasárnap 20:19

Én IRC-n minden nap fent vagyok, egy-egy kérdésre onnét válaszolok. Most vagyon rá vagyok hangolódva az RPG játékokra, építeni nem nagyon akarok.
a Hunctaftra szolidaritásból járok már inkább, elvégre a mostani playerszám mellett elég nehéz büszkének lenni, hogy 2011 októberében regisztráltam, ami lassan 3 év lesz. Itt tanultam meg a Minecraft fontosabb titkait, itt találtam olyan közösséget, ahol nem verik át egymást, és nem utolsó sorban az tette számomra értékessé, hogy nincsenek prémium előnyök és hogy egyenrangúak a játékosok. Nincs semmilyen pay-to-win. Fizetnék én is, de most meg kell gondolni, mire költök, és nem akarok potom 500 forintért zöld nevet.
Meg kellene keresni a régi játékosokat. Személyenként. Az, hogy kinek ki régi, az személyes: de ha egyszer sikerül egy 20-25 játékost összehozni, amiből megtartunk 10-15-ót, az már jó eredmény.
Nekem annyi emlékem fűződik a Huncrafthoz, hogy nehezen mennék végleg el innen. Jó, hogy még megvan Pákozd, az első város, ahol laktam; a KvB villa (így visszanézve pocsék lett), az általam alapított falucska, amit, 12 éves lévén nemigen tudtam vezérelni... ezek azok a dolgok, amik engem idekötnek. Talán mások is így vannak vele. Személy szerint annak örülnék a legjobban, ha lenne egy kis nosztalgiabuli, azokkal, akik akkor is itt voltak, és végigjárnánk ezeket a helyeket. Ezek után lehetne rendezni össznépi dolgokat, verseny, építés, bármi, de szerintem egy hasonló esemény is szóbajöhet.
Typókért és nem összefüggő szövegrészekért elnézést kérek. Mobilról írtam. Holnap gépről is írok, úgy gyorsabb és érthetőbb lesz.

2014. május 11., vasárnap 23:10

Yahikoo írta:
Miért halt meg a szerver?

Azert, mert azokat akik nagyban kereskedtek leallitottak, meghalt a piac
Azert, mert azokat akik tul sokat beszeltek a chaten, kibannoltak
Azert, mert 3 ev soran, mar mindenkinek van annyi a bunlajstromaban, hogy belelehessen kotni es bannolhatni lehessen
Azert, mert minden reginek artott egy ban, ha nem direkt neki, akkor valkinek akivel elszorakozott a szerveren
Azert, mert a szigoru rendfentartassal, a szerver jelenleg csak az epitesrol szol, semmi masrol, ez meg nem eleg a napi szorakozashoz a huncrafton
A fentiek 5%-at jelentik a szerver kihalasanak, a tobbi 95%, csak arrol szol, hogy legtobb ember mar megunta a minecraftot.

2014. május 12., hétfő 10:23

Wubless írta:
Azert, mert azokat akik nagyban kereskedtek leallitottak, meghalt a piac
Azert, mert azokat akik tul sokat beszeltek a chaten, kibannoltak
Azert, mert 3 ev soran, mar mindenkinek van annyi a bunlajstromaban, hogy belelehessen kotni es bannolhatni lehessen
Azert, mert minden reginek artott egy ban, ha nem direkt neki, akkor valkinek akivel elszorakozott a szerveren
Azert, mert a szigoru rendfentartassal, a szerver jelenleg csak az epitesrol szol, semmi masrol, ez meg nem eleg a napi szorakozashoz a huncrafton
A fentiek 5%-at jelentik a szerver kihalasanak, a tobbi 95%, csak arrol szol, hogy legtobb ember mar megunta a minecraftot.

Az, hogy megunták a Minecraftot, nem feltétlenül igaz.
Shotbow EU/US: átlag 5-6000 player fent van a 10000 maxból.
Wynncraft RPG: átlag 4000 ember fent van a szintén 10.000 maximumból.
Mindkét szerver hosszabb minigame-ekre épül. Hogy egy építős szervert mondjak:
Vadact creative server: 100-150/300
Skyblock: 400/500
Sorolhatnám.
Én személy szerint fennakadtam Danieell döntésén, amikor egy Huncraft bug miatt (/alt) elveszett a páncélom neve, mindre 39 szintet költöttem. Ő volt az is, aki említette, hogy ne kérjem már meg állandóan a területem levédésére, kzednek pedig nevetségesnek találom az anti-mobfarm politikáját. Minek grindelni olyan szerveren ahol 4-5 játékos ha van egyszerre? Skyblock.orgon van vagy 500, ott van kinek eladni. Az viszont paytowin, amit nem szeretek.
Ezek nagyon közel húztak ahhoz, hogy elmenjek a szerverről. Amik (akik) itt tartottak:
- Adamking, Urahara, Senk715, Eriaror és a többiek (90%)
- Az emlékek és az itt lévő épületeim, próbálkozásaim (10%).
Ezek alapján én gyanítom, hogy a volt szigorúsággal volt gond inkább. Az általad (Wubless) említett összes ok érint téged személyesen, érthető módon (ebbe most nem akarok belemenni). Viszont egyetértek jó néhánnyal. Most, hogy nincs fent admin, nincs ilyen gond. Ha egyszer még nagy lesz a szerveren a létszám (10 fő+), és az adminság meg is szeretné ezt tartani akkor érdemes lehet megfontolni a moderátorok ill. adminok behatásait.
Amikor Uraharával elkezdtük a Floating Islands projektet építeni (Gazdagisztán része), kissé úgy éreztük magunkat, mintha singleplayerben lennénk vagy egy privát szerveren (én legalábbis). Ez egy ördögi kör, amiből nehéz kilábalni, úgyhogy be kellene vetni sok mindent.

Ha akadnak aktív játékosok (gondolok Eriarorra, Viktorra), vállalom egy nyáreleji rendezvénysorozat (akár verseny is lehet) lebonyolításában való részvételemet. Afféle Citadella Bajnokság, de megújítva, inkább amolyan kincskereséses fajta. Ez maga egy építési projekt lenne számunkra, ami más számára is szórakoztató lehet. Ez után egy nagyobb építési projekt kellene, ahol mindenkinek meglenne a maga hatásköre. A Huncraft Akadémiát jó ötletnek tartom ide, hiszen kelleni fog egy bitangnagy hely és sok-sok építészeti stílus (már ami a Minecraftban megvalósítható).

P.S. Az én életelvem, hogy ha a problémát megtalálod, akkor kezdd el a kiutat keresni, mert ha nem találsz, ugyanott vagy, mintha semmit sem tettél volna. Így talán érthetőbbé vált egy-két talán nehezen emészthető javaslat.

2014. május 12., hétfő 15:24

A Huncraft Akadémiából kb. 1 év alatt sem lett semmi. Jó, ezért nem hibáztathatok senkit hiszen én sem járok fel a szerverre, bár a fórumot olvasgatom hátha van valami. Régen is talán csak azért voltam fent, hogy elnézzem mit hülyésekdnek mások, de igy ember híján ezt már nem lehet... Hozzáteszem azért míg a chatet figyeltem építettem, tehát olyan 50-50% részben ezek miatt jártam fel. Meg a versenyek. És itt nem a nagyokra kel gondolni, hanem pl. háború, de ma nincs aki harcol, ses ha van is nem ellenfél. Azok a szerverek ahol sokan vannak azok tele vannak tömve minigamekkel, ezért tartják fent az emberek erdeklodeset. Pl. hunger games, vagy akár parkour, stb...

2014. május 12., hétfő 20:52

Nem reg fent voltam a szerveren es csak egyedul voltam... De voltak akik fejottek, pl uj jatekosok. En ugy gondolom hogy tobb mod kellene, akik esetleg kikerdeznek oket, de kifejezetten olyan jatekosok akik halylandoak feljonni legalabb egy kis idore naponta, szerintem kvb tokeletes lenne erre, mit szoltok? :)
Ui: tableten irok amiben csak angol van.

2014. május 12., hétfő 21:53
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 16 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő