Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: 2018. december 15., szombat 15:25

Hozzászólás a témához  [ 43 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5  Következő
 Vas Gólem és vas farm 
Szerző Üzenet

Hozzászólás Vas Gólem és vas farm
Ha jól tudom jelenleg a vas gólem nem spawnol magától ha elegendő falusi van jelen egy területen.
Ezt a funkciót nem lehetne vissza állítani. Elvégre is a gyári beállításokban sem viccből volt benne.
Ez az egyetlen módja, hogy az ember nagyobb mennyiségű vasat szerezzen.
Ahogy pedig a játék fejlődik egyre több vasra lesz szükség. Gondolok itt pl a hopper-re.
Ha csak egy egyszerű szortírozást akarsz megcsinálni már ahhoz is rengeteg vas kell.
Arról nem is beszélve,hogy építő anyagnak sem utolsó a vas block.

Jelenleg 17 különböző dolog készíthető vasból és a következő patchtől jön megint új.
Ez már nagyon nagy nehezítés így.
A gólem direkt úgy van beállítva,hogy mindig ugyan oda spawnoljon. A könnyű farmolás érdekében.
A játék készítői is ezért raknak be ennyi vasból készülő cuccot.

Gondoljatok csak bele,hogy egy hopperes minecart 10 vas és még sín is kell amin fut.
Aztán még ki is kéne pakolni a kocsiból ami anyagonként minimum két hopper az az újabb 10 vas.
Ha egy anyagból pl kőből úgy számolok ,hogy legalább legyen 5 dupla láda hely akkor az újabb 4 hopper azaz 20 vas
Ha az ember hoppert akar spórolni akkor felváltva kell rakni a sima és trapped chest-eket ami újabb vas.
Ezek után eljutottunk odáig ,hogy 1 anyagot tudunk tárolni. Most már csak a maradék 150-200 itemet kell eltárolnunk.
Persze egy ilyen szortírozó megépítéséhet bőven sok redstone is kell ami miatt még mindig mocskos drága lesz a dolog, de legalább már nem az örökké valóságig tart.
Jelenleg a játékban a hopperek segítségével nagyon sok dolgot lehet félig meddig automatizálni, ami egy tök jó dolog szerintem csak hát vas és redstone-ból rengeteg kell.
Vagy csak ha azt megnézzük egyetlen anvil elkészítéséhez 31 vas kell.
Akkor még akkor arról nem is beszéltünk,hogy ezek mellet jó lenne építkezésre is használni a vasat.

Ezért szeretném kérni ,hogy a vas gólem újra spawnoljon.

Szerintem biztosan sokan szeretnének kicsit kényelmesebb raktárat meg farmokat építeni.

2013. május 27., hétfő 16:23

Hozzászólás Re: Vas Gólem és vas farm
Kényelmes raktárnak ott a bolt és csoportraktár.

Viszont az anvil tényleg mocskos sok vasat igényel (esetleg az új kovácsisten adhatná azt is), valamint építkezéshez tényleg drága, de van esély hogy a zombiktól ténylegesen szerezz be vasat. Gólem ilyen szempontból tényleg hasznos lehetne.

2013. május 27., hétfő 16:39
Profil Honlap

Nem igazán szeretnék meg szerintem más is így van vele csoportraktárba pakolni mindent aztán meg ott írogatni mi kell.
Az már egy olyan egyszerűsítés amit nem is értek mért lehetséges egyáltalán.
Ez a játék a kreativitásról szól és egy komplett raktár rendszer megépítése nem egy egyszerű dolog, de látványos.
Az meg,hogy oda vágok egy darab dobozt és kész a raktár az elég gagyi.

Ha kicsit is számoltál fejbe én kb 8000 vasról beszéltem egy kisebb raktárnál ha olyanokat is számításba veszek mint pl a kő tárolása amiből kb most is van 200.000 akor az nagyon sok hopper. Szóval azt zombikból egy évtized alatt se farmolnád ki. Megvenni meg kb lehetetlen.
Meg ugyebár ha nem 5x5 bódét épít az ember hanem valami nagyot, akkor egy vas dísz kiépítése is nagyon sok blockból áll. Jelenleg kivitelezhetetlen ennyi vas összeszedése. Max ha kitudja mennyi időn keresztül farmolsz.

Tudom,hogy erre sokan írnák "nekem van annyi pénzem,hogy megvegyem" .... én meg üzenem nekik mi nem x-ray-ezünk.

2013. május 27., hétfő 16:51

Teljes mértékben egyetértek SSyriussal!
Mondjuk én az a fajta játékos vagyok, akit az elektronika nem nagyon érdekel, viszont az építkezés annál inkább. A vas egy nagyon jó építő anyag és nagyon jól néz ki díszítő elem ként is, de sajnos össze szedni annyit hogy elég legyen, lehetetlen!!! Nem igazán értem, miért kellett kikapcsolni egyáltalán!? Jó lenne nagyon ha vissza lenne rakva, nagyon megkönnyítené az emberek dolgát, és nem kéne 360 évig vasat farmolni, ahhoz hogy egy frankó elektronikát vagy épületet össze rakjál.

2013. május 27., hétfő 17:52

Én is "aláírom" ezt a petíciót, mivel egyre több mindent szeretnék automatizálni, de a vas engem is akadályoz. Nincsen elég vasszerzési mód, és a leghatékonyabbat is kivették belőle.

2013. május 27., hétfő 17:56

+1.

A baj a vasgólem-farmokkal az, hogy bányászattal aránylag sokkal gyorsabban lehet vasat szerezni, legalábbis ha Singleben szerzett tapasztalataim nem csalnak. Mindazonáltal ez eléggé megerőltető munka, utálok bányászni, úgyhogy támogatom az ötletet.
Egy másik ötlet a vasra a vas árának fixálása volt, nem tudom, hogy az a 64p/s (1 peták per öntvény) mennyire oldaná meg. Lehet, hogy a játékosok eladnák a vasukat, de az is lehet, hogy a vas egyébként is "fix" árát lekötné és megbénítaná a vassal való kereskedelmet.
A vasgólem-farmhoz, viszont, gondolom tudod, hogy afkzni kell egyet, vagy kell valamit csinálni mellette (mondjuk xp-t farmolsz a silverfishes XP-farmodból). Mindazonáltal a vasgólemek spawnolásával lehetne egy jó nehéz kihívást is csinálni (mondjuk nem tudom, hogy egy full perfect gyémántpáncéllal, gyémántkarddal, íjjal mennyire nehéz egy vasgólemet legyőzni).

És hogy ezzel végső soron mit akartam mondani, nem tudom. Talán annyit, hogy támogatom.

EDIT: Az automatizált sütőket, Panza, nem tudod csoportraktárból megcsinálni. Az XP meg nem kell ha van egy jó farmod.
JUDIT: És ráadásul a csoportaktárban/raktárban nem olyan átlátható az anyag, mind normális raktárban (chestekkel telepakolt tárolószoba).

2013. május 27., hétfő 18:03

konyvfalovb írta:
EDIT: Az automatizált sütőket, Panza, nem tudod csoportraktárból megcsinálni. Az XP meg nem kell ha van egy jó farmod.
JUDIT: És ráadásul a csoportaktárban/raktárban nem olyan átlátható az anyag, mind normális raktárban (chestekkel telepakolt tárolószoba).

Nem csalódtam a humorérzékedbe konyvfalo :D

Egyébként egyéb megjegyzésbe elmondanám,hogy igen,kellene a vas eladást fixálni,mivel nekem rengeteg vasam van,amivel úgy se kezdenék semmit.Mivel én most egy hatalmas földalatti komplexumot építek,így rengeteg vashoz,szénhez,aranyhoz jutottam hozzá,amiket persze nem hagytam ott,mert hülye lennék.Továbbá az a bánya szószerint a végtelenségig elmegy,ha lesz időm tovább bővíteni,akkor még több érchez jutnék hozzá,amiket könnyen el tudnék adni,ha lenne fix ára.

2013. május 28., kedd 9:57
Profil Honlap

Támogatom!

2013. május 28., kedd 12:51

GeryyHUN írta:
Egyébként egyéb megjegyzésbe elmondanám,hogy igen,kellene a vas eladást fixálni,mivel nekem rengeteg vasam van,amivel úgy se kezdenék semmit.Mivel én most egy hatalmas földalatti komplexumot építek,így rengeteg vashoz,szénhez,aranyhoz jutottam hozzá,amiket persze nem hagytam ott,mert hülye lennék.Továbbá az a bánya szószerint a végtelenségig elmegy,ha lesz időm tovább bővíteni,akkor még több érchez jutnék hozzá,amiket könnyen el tudnék adni,ha lenne fix ára.

Vaskocka "fix" ára 15p/db, aranykocka 40p/db.
Nyílván, ha kevesebbért rakod fel, gyorsan elviszik.
(Vaskocka kereslete/ára szvsz megcsappant a kvarc kockával, de szerintem még így is megér 8-10 petákot darabja.)

2013. május 28., kedd 12:56

A vas ingotot "tradíció" szerint 64p/s áron veszik, ez valószínűleg most sem lesz másképp. Viszont, igen, a kvarc miatt nem lesz olyan gyakori építőanyag, de egyre több felhasználási módját akarják beletenni.

2013. május 28., kedd 19:31
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 43 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5  Következő