Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: 2018. június 25., hétfő 17:48

Hozzászólás a témához  [ 15 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
 Hőlégballonok 
Szerző Üzenet

Hozzászólás Re: Hőlégballonok
Nekem is tetszik Wubless ötlete. Gyakorlatilag csak át kell nevezni a "busz"-t "tömegközlekedés"-re és már mindenki azt épít, amit akar. Csak kell egy ismétlődő elem, amiről mindenki felismeri, hogy egy tömegközlekedési pont (pl lapis blokkon egy könyvespolc, vagy akármi).

De várj csak, Hage. Hogy érted, hogy "nem oda kerül ahova te akarod, hanem annak fix helye lesz, megvan hova kerül"? Ha az úthálózathoz kapcsolódik, akkor miért nem lehet ott, ahol egy város van? Az életben is ott vannak (távolsági) buszmegállók, ahol van valami falu, város, kemping, stb, nem a "fix helyeken".

És még egy kérdés, ami engem egy ideje aggaszt:
A busz rendben van, ha A pontból B-be akarok eljutni. De ha A-pontból a távoli Z-pontba akarok eljutni, akkor minden megállót végig kell kattintgatni?

2013. június 15., szombat 11:25
Profil Honlap

Zolorado írta:
De várj csak, Hage. Hogy érted, hogy "nem oda kerül ahova te akarod, hanem annak fix helye lesz, megvan hova kerül"? Ha az úthálózathoz kapcsolódik, akkor miért nem lehet ott, ahol egy város van? Az életben is ott vannak (távolsági) buszmegállók, ahol van valami falu, város, kemping, stb, nem a "fix helyeken".

És még egy kérdés, ami engem egy ideje aggaszt:
A busz rendben van, ha A pontból B-be akarok eljutni. De ha A-pontból a távoli Z-pontba akarok eljutni, akkor minden megállót végig kell kattintgatni?

1. A buszmegállók fixen lennének kitéve, főutvonalak mellé. Azért oda, mert sokan építenek várost, de ezek rendre kihalnak, félbemaradnak és állnak ott üresen. Ebből adódik a 2. kérdésre a válasz:

2. Igen, minden megállóba elmész, ergó ha minden városba el kéne menned egy útvonalon, ahol senki és semmi nincs, akkor gondolom te sem örülnél neki. Emiatt a főútvonalról nem térne le egyik megálló sem, onnan majd begyalogol aki akar menni valahova.

Könyvekből is rengeteg épült, kb kezelhetetlenek. Ha valakit kibanoltunk annak én pl elbontanám a bookjait, de ezt nem tesszük meg egyéb okok miatt. Az új map ellehetetlenítését elkerülendő csak nyomós indokból rakunk majd ki új megállót és felteszem egy 3-4 lélekszámú "város" nem lesz az.

2013. június 15., szombat 11:51

Még mielőtt az lesz, hogy én itt lerombolom a kezdeti elképzeléseiteket, ezek mind csak tervezetek, elképzelhető, hogy változásokat eszközölnek rajta az adminok. Lényeg, hogy én nem tartom elképzelhetetlennek hogy legyen más lehetőség is a közlekedésre (volt ötleteléskor minden, komolyan már a Harry Potter is előjött...) de elsőre a buszmegállós projekt épül meg (igazából most épül, mint az előzetes kép is mutatta). Azt nehezen látom bele, hogy ez a buszmegállós rendszer kitérjen hőlégballonra, vagy hajóra vagy akármire, de talán olyan is lehet, hogy közös állomás... De ezt ne én találjam már ki :) Ez a ti ötletetek, csak válaszoltam pár kérdésre.

2013. június 15., szombat 12:31

Apropó, lehetne poénból (gondolom vasút is lesz az új mapon) egy 9 és 3/4. vágány a Spawn3 fejállomáson, ami az új állomásra dobna ki :D

2013. június 15., szombat 19:41
Profil Honlap

Amúgy tényleg van 9 és ¾. vágány a Spawn III pályaudvaron. Már csak a TP triggert kell hozzáadniuk... :D

2013. június 15., szombat 20:04
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 15 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2