Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: 2018. június 25., hétfő 17:29

Hozzászólás a témához  [ 2 hozzászólás ] 
 Látvány keresés, pénzért 
Szerző Üzenet

Hozzászólás Látvány keresés, pénzért
Nyaralásomon gondolkodtam kitisztult fejjel...
És adta magát a gondolat hogy az 50 kp-t az osszes látvány megtalállásáért. Miért is ne lehetne egy 10 petakert megtalálni a hiányzó párat? (persze 1 hasznalat 10 petak)
Ha nem akkora kód akkor lehetne mondjuk egy /keress parancs vagy én nem is tudom.
A chat-be beír egy koórdinátát és oda megyunk gyalog, kész ennyi.
De azért legyen 1 feltétel: az adott játékosnak aki commandot írja legyen legalább 100 már látott látványa :)
Szerintem sokat segítene a playereknek és akinek tetszik az írjon egy kommentet alulra, Sziasztok :) :)

2013. december 26., csütörtök 12:51

Hozzászólás Re: Látvány keresés, pénzért
Elég fura egy ötlet, sajnos nem nagyon látom értelmét.
Nézzük a matekot. Átlagban a 100 db hamar megvan, ha a híres, ismert látványokat végigjárja az ember. Jelenleg, ennek a posztnak az írásakor, összesen 603 látványosság van. Mivel ebből 100-at elméleti emberünk már megtalált, van neki 503 db hátra.
  • Ha lenne olyan sokeszű, mindet kipuskázná és 10 petákot veszünk látványosságonként, akkor az összesen 5030 peták az 50 kvízpontért. Ugyanennyi kvízpontot kb. 4550 petákból kialkímiázol, ha az aranyat is tőzsdén veszed hozzá.
  • Ha még 53-at rendesen megtalál, (ami még mindig nem nehéz) akkor kb. ugyanannyit költ az 50 kvízpontért, mintha kialkímiázná. Csak még pluszba lejárja kicsi karakterének kocka lábait jó sokszor a látványokért.
  • Ha ennél többet talál meg rendesen, akkor elméletben olcsóbban jön ki neki a főnyeremény, mintha alkímiázott volna. Azonban ha abban az időben, amit a sok odagyalogolásra fordít, kopogtatva gyémántot bányászna, még mindig hamarabb összeszedné az 50 KP-ra való petákot mint a látványkereséssel.
Ennek alapján csak a kvízpontért hajtani az összes látványosságért ilyen árakkal és számokkal nem nagyon értelmes. Maradt akkor a másik nagy cél, a dicsőség, hogy megtaláltad mind. De ha az ember a dicsőségre megy, akkor meg nem pont csalásnak érzi, ha kipuskázza a látványok helyét? :D

Megint csak valahol a kettő között van a helyes megoldás, a pontos koordináta szerintem túlzás, viszont 0 segítséggel a látványok egy része megtalálhatatlan.
Az én javaslatim erre a témára:
  • A /tura parancs beírásakor ne (csak?) a látványlistát írja ki, hanem azokat a látványosságokat, amik jelenleg a közeledben, a renderelt távolságon belül vannak. Így az olyan nevek, mint "a Kastély tornya" (- jó, de melyik kastély a több százból?!) is hasznossá, értelmezhetővé válnának, hiszen a látótávon belül azért már nem olyan sok kastélytorony lehetséges.
  • Esetleg lehetne egy hasonló megoldás, mint régen a boltoknál, hogy az iránytűt be lehet állítani az egyes látványosságokra. A boltoknál kicsit kevés volt, de ide pont megfelelő lenne. Se nem túl sok, se túl kevés segítség, és a fentebb javasolt, bővített /tura paranccsal szerintem tökéletes lenne.

2013. december 26., csütörtök 18:07
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2 hozzászólás ]