Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: 2018. június 25., hétfő 17:48

Hozzászólás a témához  [ 4 hozzászólás ] 
 Newbie alert, a.k.a. új játékosok segítése 
Szerző Üzenet

Hozzászólás Newbie alert, a.k.a. új játékosok segítése
A minap történt:
[20:42:15] <huncraft> _Bobobot_ csatlakozott hozzánk!
[20:42:21] <huncraft> <konyvfalovb> szia Bob
[20:42:29] <huncraft> <_Bobobot_> Üdvözlet
[20:42:42] <huncraft> <Eriaror> Szia _Bobobot_
[20:42:49] <huncraft> <_Bobobot_> Neked is üdvözlet.
[20:43:58] <huncraft> _Bobobot_ itthagyta világunkat...

Gondolom, új volt, nem igazán ismerte a szervert... és mivel nem kapott támpontot, hogy mit is kéne csinálni, csak le lett téve a spawnra 'oszt kész, lelépett.
Javasolnám (Eriaror ötlete alapján) egyfajta újonc-MotD létrehozását. Ahelyett, hogy az ő MotD-jükben az szerepelne, ami a miénkben, a számukra hasznosabb információk kiírását javasolnám.

Talán már van számukra emlékeztető, a weboldal linkjét is látniuk kell... De észreveszik?
Az aukciót és az adminok listáját (opcionális) el kellene tüntetni az ő MotD-jükről. Senki sem szereti, ha elárasztják új információkkal és az adminlistát, ha a szerver tagja lesz (vagyis ha fontos lesz már neki), látni fogja amúgy is.
A "szerver weboldala" alá oda lehetne írni szürkével, vagy valamilyen enyhébb színnel: "itt találod a szerverrel kapcsolatos információkat". Ezen felül egy üzenetet jó lenne hagyni, miszerint "az építési jog megszerzéséhez olvasd el a weboldalon található Felhasználói kézikönyvet és az alapszabályokat. Ezek után egy rövid kvízre kell válaszolnod, amit moderátorok adnak neked".
Azért tegezem már most az illetőt, mert elég nehezen képzelném el, hogy egy 40+ éves ember Minecraftozna.
Ezek talán segíthetnének az újoncoknak. Jómagam azzal küszködtem először (11 éves voltam), hogy megtaláljam a felhasználói kézikönyvet, majd lordrash-t győzködtem, hogy kérdezzen már ki... ezeket nem kívánom senkinek.

Véleményeket várok, esetleges vajaslatokat is.

2014. május 18., vasárnap 22:08

Hozzászólás Re: Newbie alert, a.k.a. új játékosok segítése
Szerintem létezik már ilyen.

2014. május 19., hétfő 16:18

Az, hogy létezik, nem tagadtam. De ami létezik, azt lehet fejleszteni.
Próbáltam már sok szervert és engem a sokezer soros spawn message, ami a csak játékosoknak szóló dolgokat is tartalmazta, eléggé megnehezítette a tájékozódást. Sőt, sokan szerintem el se olvasták.

2014. május 19., hétfő 18:39

Hát, mindenesetre az 1.8-ban lesz lehetőség annyira az arcába vágni valakinek a szöveget, hogy a fél képernyő azzal van tele. (/title parancs). :mmmhmm:
Amúgy, jelenleg az üresség inkább ijeszti el az újakat mint a céltalanság, szerintem. Viszont, ha a javasolt MotD részlet még nem létezik, akkor támogatom én is. Csak játékosok számára értelmes és hasznos infokat (szavazás, licitek) meg tényleg felesleges szürkékkel közölni. Adminok neveit viszont én ott hagynám, abból nincs gond, meg nem is összezavaró.

2014. május 19., hétfő 18:48
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 4 hozzászólás ]