Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: 2018. szeptember 24., hétfő 21:47

Hozzászólás a témához  [ 19 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
 Kvízpont tweakek 
Szerző Üzenet

Hozzászólás Kvízpont tweakek
Elnézve a kvízpontrendszert, sok régebbi játékosnak (köztük nekem is) hatalmas adag kvízpontjaink vannak, amit gyakorlatilag lehetetlenség elkölteni tényleg hasznos dolgokra - és ez nem az én számból hangzott el először. És mivel a játék is újul, úgy érzem, szükséges lehet bevezetni néhány új lehetőséget.

Lapis Lazuli
Az 1.8-as új enchantolásnak köszönhetően már nem csak XP-farmokat kell üzemeltetnünk, ha enchantolni akarunk valamit: egy lvl 30-as ehcnant 3 lápiszba fog kerülni. Mivel eddig a lápiszt nemigen bányászta senki és keveseknek van tényleges hasznára, senkinek sincs belőle sok. 1 kvízpontért 9 lápiszt (item) tartok fairnek, hiszen ennél kevesebbért sokaknak nem érné meg.

Name tag
A névcédulákat eredetileg ritkaságnak szánták, így csak dungeonokban lehet őket találni és jelenlegi értékük 500 peták körül mozog. Ezzel szemben a legtöbb mob esetén a kívánt név ugyanúgy elérhető a spawn tojás átnevezésével, ami 2-10 peták, a name tag egyetlen előnye, hogy nem despawnolnak a mobok: így pl. ambient zombihangokat lehet csinálni spawnerek nélkül. Ellenben találkoztam olyan esetekkel, amikor a name tagek kifejezetten hasznosak: tervezem pl. átnevezni a "Warhorse" nevű lovamat, aminek 8 szív életereje van.
Javasolt ár: 5 kvízpont.

Amennyiben valaki kommentben ad ajánlást, az első postba beemelem és frissíteni fogom.

2014. június 5., csütörtök 15:02

Hozzászólás Re: Kvízpont tweakek
Nametaget konnyu szerezni, maxos horgaszbottal 1 ora alatt 10-et horgasztam.Ha nincs kedved erre, akkor SwedishTime-nak van ket kazal nametagja elado.

Ha 2 orat banyaszol, fortune 5-os csakannyal, annyi lapisod lesz, hogy ezutan 2 honapig csak mobokat kell olnod.

Azzal egyetertek, hogy egy ido utan ,csak azert erdemes kvizpontot gyujteni, hogy ne mas kapja meg :) .

2014. június 5., csütörtök 19:40

Én kb. ehy hete értem el az 1000 (ezer) kvízpontot alkímia használata nélkül. Na ezt azért kellene is költeni valamire.
Új ötlet (mobilról írok, holnap bemásolom gépről első postba): az én-féle infinite /haza helyettesítését leegyszerűsítendő kb. 15 kp-ért egy új /haza féleség - nyersen ennyi, hiszen most 5 kp egy csoportalapítás és 20 további kp egy HQ, ami, akik ismernek engem, tudják, hogy nem feladat. Jelenleg 11 csoportom van, amit csak azért csináltam hogy legyen ingyenes instant HQ-m aka további hazák.
Ha ez nem kerül implementálásra, folytatom csoportgyűjtő tevékenységem.

2014. június 5., csütörtök 22:39

Wubi, tévedésben élsz :D Nincs eladó name tag-em, mert kell az összes :D

2014. június 7., szombat 11:31

• A plusz /haza-k mellett az lenne egyetlen nyomós érv, hogy egyébként a csoportok vannak erre a célra (ki)használva... HA nem lehetne teljesen könnyen megoldani, hogy a saját minikönyvtáradba vigyen a /haza és onnan mehetsz bookkal a többi helyedre. Az a +10mp utazási idő nem annyira fájdalmas... ;)
    Ettől függetlenül természetesen nem szomorkodnék, ha megvalósulna, plusz kényelem ritkán rossz. Viszont akárhogy nézzük, egy limit kell rá (max 10db?), mert azért a végtelen tetszőleges személyes warp az OP. És ne túl olcsón, lehet tartani a mostani 25 kvízpontos árat. :D
  • Az enchantinghoz hozzáadott lapishoz nem kell kvízpontos lehetőség. Végre van egy nyomós okod, hogy endgame játékosként is elmenj bányászni egy játékban, aminek benne van a nevében a bányászat szó... Az a plusz egy-másfél stack vas amit közben összeszedsz meg csak jó lesz valamire. :D
  • Nametag esetleg lehet, elvégre a kvízpontrendszer célja alapjában véve a totálunalmas grindelés minimalizálása. Ellenérv lenne a gazdasági lehetőségek lelövése ennél az itemnél, ha lenne gazdaság... :D Viszont jó drágán, 10KP minimum.

2014. június 7., szombat 23:20

10kp???!! Most írta Wubi hogy simán széthalászod a fejed, és már a kukába akarod dobni a name tag-eket Ne viccelj már.... 5kp max.... de hogy min. 10? Röhej. a + /haza meg mondjuk jó lenne. Nem lennének fölös csoportok. Lásd konyvfalovb esetét. És az új világban már nem megoldható a könyvtár.

2014. június 8., vasárnap 9:58

Csoport teleportról te sem hallottál még mi? :D

2014. június 8., vasárnap 14:22

Oké, a 10 az tényleg sok. 5? Jó, jó, oké... 3? :D

2014. június 8., vasárnap 16:50

A name tag azon kívül hogy lovakat át lehet vele nevezni (ÁT), ill. hostile mobokat megakadályozza hogy despawnoljanak, nincs nagy haszna, bármilyen háziállat elnevezhető a spawn tojás átnevezésével. Ennek tekintetbe vételével ajánlottam 5-öt.
Csoportteleport és/vagy book nem jó (számomra), azokat nem lehet elbontani így ott csúfítanának olyan helyeket is, ahol nem kéne. Ennek figyelembevételével a /haza #név parancs egészen más értelmet nyer.

2014. június 8., vasárnap 17:05

Öhm, ráállsz és /tptorol
Utána meg tetszőleges módon szétütheted. :D

2014. június 8., vasárnap 19:05
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 19 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő