Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: 2018. június 22., péntek 1:40

Hozzászólás a témához  [ 9 hozzászólás ] 
 #1 Huncraft Építészeti Verseny 
Szerző Üzenet

Hozzászólás #1 Huncraft Építészeti Verseny
Sziasztok!
Arra gondoltam,kicsit fellendíthetnénk a Huncraftot egy építészeti versennyel,így visszaolvasva több ember is inkább ebben mutatná meg tehetségét,mintsem ügyességi,logikai feladatokban.

Elképzelés:

Lenne egy adott építészeti stílus/téma amit a versenyzőknek bekéne tartania,továbbá megadott blockokból (blockszámot inkább ne,az már túl hardcore lenne :D) kéne megépíteniük az adott épületet.

Megvalósítás:

Lehetne egyedül,de akár több emberrel is építeni egy adott építményt,ez nincs megszabva.Mindenki egy saját általa kijelölt területre építi az adott építményt,amit majd a zsűri pontozna.

Díj/Díjak:

A legjobb építmény elnyerné a #1 Huncraft Építője Díját,Az építménye kikerülne a Spawnra (már ha az adminok beleegyeznek),a következő versenyre ő szabhatná meg a verseny témáját/stílusát,és a következő versenyben résztvehetne az építmények elbírálásában.

Kérdések:

Hogy miért is akarom ezt megvalósítani?
-Mert rohadtul unom,hogy semmi élet nincs a Huncrafton,mindenki elment más szerverre inkább építeni/játszani,ahol új kihívásokat találhat,esetleg csak a kihaló félben lévő közösség miatt nem megy fel,vagy csak nem kocka. (khm.)

Lehetséges,hogy a felsorolt díjak mellett valami anyagi juttatást is kapna a nyertes?
-Természetesen megvalósítható,de ahhoz anyagi támogatók kellenének,ugyanis egyedül nemtudom finanszírozni a díjat/díjakat.

a II. és a III. helyezettel mi lenne?
-Ha elég jelentkező lenne a versenyre ők is kapnának díjat,de ha csak 2-3 ember jelentkezik,vagy csak sok ember ígérget,akkor nyílván nem megvalósítható.

Adminok felé intézett kérdés:
Meglehetne a díjakat valósítani?
Tehát,hogy a Spawnra kikerülhessen a nyertes építmény,esetleg a huncraft.net oldalra kikerüljön a nyertes az épületével együtt.

Játékosok felé intézett kérdés:

Érdekelne titeket ez a verseny?
Ha igen,kérlek írjátok meg,eme post alá,hogy ''jelentkezek'' vagy esetleg ''érdekelne''.
Továbbá lennének anyagi támogatók,ha elegen lennénk a versenyhez,és esetlegesen anyagi díjat is kiadnánk az első III. díjazottnak?

Előre is köszi,ha elolvastad :)
Üdv:
GeryyHUN

2014. január 12., vasárnap 15:00
Profil Honlap

Hozzászólás Re: #1 Huncraft Építészeti Verseny
Engem, ha lesz belőle valami, akkor érdekelne, valószínűleg neveznék is. Javaslataim:
  • Ha nem konkrét épületre adsz ki pályázatot, akkor a blokkpalettát ne szabd meg, gátolja a kreativitást.
  • Elég azt mondani, hogy mit vársz a nevezőktől, pl. vár/torony/stb. Gondolj bele, amióta én játszom két sikeres építőversenyre emlékszem, az egyik a Hajó- a másik a Hídépítő verseny volt. Mindkettőnél csak a "mit" volt megkötve, és voltak is nagyon jó nevezések.
  • Spawnra szerintem csak akkor kerülhet ki egy győztes épület, ha direkt arra írnának ki pályázatot. Egyébként Spawnra építéshez volt/van(?) lehetőség.
És ha konkrét feladatra nincs ötleted, küldj egy PÜ-t, nekem ötleteim mindig vannak. :D

2014. január 12., vasárnap 15:54

A spawnos dolgot csak azért találtam ki,hogy legyen valami nyoma/dicsősége annak,aki nyeri a versenyt.
Ötleteim nekem is vannak,de dobj egy PÜ-t a te ötleteiddel és kimatekozhatjuk a dolgokat.

2014. január 12., vasárnap 16:52
Profil Honlap

Engem érdekelne, de van pár hozzáfűzni valóm... Van benne minimum 1 hülyén megfogalmazott mondat (nem kerestem csak feltűnt), de lényegtelen fáradt lehettél. A másik hogy a szerverre nem fog visszajönni miatta az élet.Miért? Mert már nem is nagyon fórumoznak. Se az adminok se senki más: Van jobb dolguk, vagy aktívabb hely ahol játszanak. Ha már fórumra se jönnek fel nem fogják tudni hogy van ilyen verseny(továbbá ez nem is az első ilyen lenne), az újak pedig nem nagyon fórumoznak.
Hozzáteszem te sem vagy gyakori látvány a szerveren, úgyhogy nem igazán értem ezt az "unom, hogy...." rinyálást. Mindenesetre valahogy a nem fórumozók figyelmét is felhívhatnád erre esetleg az adminok érdeklődését is felkelthetnéd így talán sikeresebb lehetsz.
De nem hiszem hogy sok jelentkező lenne: Van aki tanul, van aki dolgozik és van akinek van élete vagy szimplán: nem a Minecraft a mindene.

2014. január 12., vasárnap 21:02

Gabesz311 írta:
már nem is nagyon fórumoznak
Valóban, egy lélek is alig kószál a fórumon tavaly július vége óta. Ha bármit hirdetni akarsz, akkor az MOTD, de inkább a Facebook oldal hatékony csak. Több CB és egyéb event tapasztalatából mondom.

És ha már itt is rákezdjük az "üres a szerver" témát: <offtopic> Valóban, tényleg kevesebben vagyunk. Emlegettett okok:
  • Az emberek megunták a Minecraftot Nope, a Minecraft most is remekül megvan. Egyedül az változott, hogy nem ugyanazok játszanak vele (ez pedig mindig is így volt). Mert valaki megunta, otthagyta teljesen, esetleg új szervert keresett vagy rákezdett FTBzni, de jönnek mindig újak, tehát maga a játék nem halott.
  • Az emberek megunták a Huncraftot Nope, a Huncraft nincs megunva. Két update közti holtidőben ennyi a szokásos playerszám. Ez a szokásos update előtti üresség minden frissítés előtt megvan, csak mivel az 1.7-hez majdnem 2 hónap alatt tudták frissíteni a CraftBukkitot, (és csak úgy mostanában kezdheti a dev csapat frissíteni a plugint, ha elég stabil a jelenlegi Beta) ezt a hossz miatt úgy vette le mindenki, hogy haldoklik a szerver. Anno 1.5 előtt is gyakorlatilag 0 ember volt fenn, hatoldalas téma kerekedett akkor is belőle, hogy kihal a szerver.
    Továbbá, kis derűs statisztika: A mai napon (vagyis már tegnapi... 12-én, na! :D) összesen 39 játékos lépett be a szerverre. Ebből én 25 nevet ismerek, mint régi játékost. Még mindig kevésnek tűnik a régiek száma? :D

Én reménykedő vagyok (talán túlzottan is :D), úgy látom, hogy azért úgy januárral kezdődően már inkább javul a playerszám. Várjunk egy 1.7-et, meglátjuk mi lesz. (egyetlen borús körülmény, hogy kint van az első 1.8 snapshot... -> hiába frissítünk, egyeseknek már nem az 1.7 a "legfrissebb" változat)

És ami még fontosabb: Attól, hogy sírunk hogy nincs itt senki, attól nem lesznek többen, sőt. Minden ilyen apró kezdeményezés a játékosok részéről is csinál egy kis életet a szerveren, vagy legalább megpróbálja. És ennek a nagy verziói az adminok kezdeményezései, mert arra mindenki figyel. Mindkét évben amin én itt voltam, volt valami adminszervezte nagyprojekt. Először a SIIIRSTS!™, voltak is playerek építeni, lett egy jó kis vasúthálózat a régi világban. Aztán másik évben volt a Spawn IV, amit (érthető okokból) bár csak a staff épített, de volt is staff online mindig, amíg az készült. És azért azt én nem tudom elképzelni, hogy egyáltalán nem élvezték és csak kötelességtudatból húzták fel nekünk az egészet... :D Remélem idén is van valami tervben, ami összeszedi a népet, mert ezek a nagyprojektek jók is és kellenek is, hogy ne csak singleplayerezzen a nagytöbbség egy multiplayer szerveren...

Amit pedig az admincsapattól szeretnék kérdezni, hátha valaki olvassa: Augusztusban, azaz amikor 1-2 hét alatt a mostani kevesebbre esett a playerszám ("különös" egybeesés, épp akkor jött ki az első 1.7 snapshot... ) kiadtatok egy kérdőívet a játékosoknak, hogy mi mit változtatnánk a szerveren. Ez a kérdőív ki lett azóta értékelve? Szolgált esetleg hasznos infokkal? Vagy titkos? :D

</offtopic>

2014. január 13., hétfő 1:30

Kérem szépen, akkora de akkora igazatok van hogy az már szinte nem is igaz! A lényegf az hogy (Ha minden jól megy) akkor most, ezen a héten Szombaton legyen meg tartva ez a verseny, DE nem egészen külön-külön >:D. Miért is ne lenne egy napi 1 óra amit a huncrafton töltünk? Ugye milyen jó lenne mindíg 19:00-kor a spawnon találkozni és minden héten 1 házat minimum csinálni? :)
Ez talán nem ebbe a topic-ba való, de mint látom már csak ez a topic él annyira hogy írjak valamit :D
A nyeremények pedig (amik említve voltak) szét lesznek osztva és ezzel be is szeretnék szálni 10k petákkal a nyereményekhez, és a "beacont-t" amit nyertem a CB-n is, úgy szintén nyeremény lenne :D
Kié lesz a beacon blokk?
Az építményé ami a legjobban sikerül :)
Remélem nem annyira hossyút írtam mint Eriaror (nincs semmi bajom veled de a te commenteddel megy el 20 perc :D)
Addigra is sziasztok!

2014. január 13., hétfő 18:56

Na igen Eriaror is rendelkezik az ékesszólás azon tulajdonságával, hogy finoman megfogalmazva jár körbe 1-1 témát annyiban, mint amennyiben más 5-öt. :)

Vannak olyan faktorok, amiket nem vesztek figyelembe akkor mikor ezt a "régiek" elmennek témát feszegetitek:
Például hogy a minecraft oké hogy fejlődik, de nekem például a halálom az optimalizálatlansága. Főként, hogy update-ről update-re rosszabb a helyzet (na meg mikor a playerek x verzión át való rinyálását javítják, majd kiveszik). Én most inkább Skyrimozok vagy Dead Space 3-mazok élvezhető FPS-el (stabil 45 mindegyikben, high graf esetén), mint hogy 12-17 között agonizáljak Minecraftba.

Az pedig egy másik dolog, hogy éppenséggel tanulok sulira, tanulok érettségire, tanulok külön nyelvet, próbálok csajozni és még dolgozok (igaz ez utóbbi kezd háttérbe kerülni, de igyekszem ahogy tudok), szóval van aki picit "komolyodik" így kevesebb időt tölt a játékkal.

2012. Dec. 27.:
- Milyen ModHQ? Te látsz itt ModHQ-t?

2014. január 13., hétfő 21:14
Profil Honlap

Eriaror írta:
Valóban, tényleg kevesebben vagyunk

Ez talan azert van, mert sokan nem ertik meg, hogy a Batman nem jo film ha nincs benne a Joker.Kikozositettek a negativ szereploket, kibannolta'k, stb.Szerinted a 20 ev felettiek, csak azert jartak fel, hogy hazikokatt epitsenek es malacokat tenyesszenek? Nem csak ezert, hanem hogy chaten szorakozzanak, baromkodjanak.Most is nagyobb elmeny a Fagyi-s sztoryra emlekezni, mint a SIIRTS-re.Pedig mindketto jo volt.
Aztan ha ez nem kell, akkor azok is unatkoznak a szerveren akik csak azert jottek fel, hogy popcornal kovessek a musort.

Ezenkivul, jo otlet a tema, vagjatok bele!

2014. január 13., hétfő 22:13

Hát, azt kell mondjam ebben fején találtad a szöget. Legeslegtöbben hangulatot hiányolják, köztük én is. Én inkább megfigyelője voltam azoknak az eseteknek, amiket pl iKris csinált mielőtt kzed szólt neki, hogy vegyen vissza, vagy amikor a modok tesztelték az első H.Á.V. vonalat egy hullaszállító projekt fedősztorija alatt... :mmmhmm: Én, mint főleg néző meg tudok maradni így is, elépítgetek magam, viszont akik ezekért a percekért voltak/vannak fenn, akik ebben részt vettek/vesznek, azok tűnnek el főleg... és nélkülük kevesebb/semmilyen hangulat van, amitől még több ember megy el... ördögi kör... :(

DE, azért a szervert fenyegető naaagy hanyatlást ne vezessük vissza *annak* a bizonyos személynek a kitiltására... Mert *rajta* kívül nem jut eszembe senki, aki nagyobb közösségi ember volt és elüldözték vagy kibanolták volna... Bár lehet csak én nem emlékszem, vagy nem tudok róla.

Hát, az 1.7-es átállásnál fog látszani, hogy maradni fogunk-e így a hangulatmentességben vegetálva, vagy visszaugrik a szerver playerszáma a megszokottra, és újra van jópár jó hónapunk, az 1.8 megjelenéséig. Amihez meg valószínűleg megint csak 1-2, netán 3 hónap lesz a CraftBukkit frissítés, és lehet kezdődik a dolog elölről.

Én még mindig inkább a derűs verzióra számítok. Azonban ha a rosszabb forgatókönyv vár ránk, akkor meg nincs mese, el kell kezdeni a megmaradt népnek kis életet, netán hangulatot csinálni. A staff ebben is segít, még ha a nagy üresség közepette ők se voltak annyira aktívak (most már azért behozták, van mod admin mindig, ha máshol nem IRCn). Ahányszor CBt csináltunk és megvolt az öt játékos, mindig fel volt ajánlva a nyertesnek a Beacon. Panza kitalálta a dec. 28-i harcot, simontomi pedig szívvel-lélekkel segített, még új parancsokat is raktak be a pluginba, csak hogy jobb körülmények közt lehessen megtartani ezt az eventet. Én építettem egy karácsonyfát, felajánlottam a szervernek, és múlt hétig az díszítette a Spawn közepét. A Huncraft még mindig ugyanaz a remek lehetőségekkel rendelkező szerver, és csak a játékosain áll, hogy hogy érzik rajta magukat. :)

Nno, 5 soros hozzászólásnak tervezett; borúsan induló, meghatóan záruló lelkesítő beszéd pipa, ééés megint írtam egy kisregényt. Ráadásul az egész HSZ offtopic, sőt ez az összefoglaló is lassan 2 sor. Baromijó. Le kellene szoknom erről... :D

2014. január 14., kedd 0:00
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 9 hozzászólás ]