Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: 2018. június 24., vasárnap 22:17

Hozzászólás a témához  [ 53 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
 Huncraft Építészeti Akadémia 
Szerző Üzenet

Hozzászólás Huncraft Építészeti Akadémia
Kb. egy hete jutott eszembe ez az ötlet. Ugye a Huncraft építésorientált, mégse mondja el senki vagy semmi sehol, hogy hogy is kellene ezt a bizonyos építést jól, vagy jobban csinálni. Jól jönne egy hely, ahol össze vannak gyűjtve az épités alapelvei, ahol hasznos példákból tud meríteni az egyszeri játékos. Valahova az új Spawn egyik kivezető útja mellé, ha nem egyenesen a Spawnra (ha staff hozzájárul) képzeltem el ezt a grandiózus épületet, a Huncraft Építészeti Akadémiát. Még ha nem is néz be mindenki, akkor is talán kicsit leszorítaná a jól ismert és rettegett kő- és fadobozházak mennyiségét az új világban.

Úgy képzeltem, hogy lenne maga az épület, itt a kis helyigényű dolgok lennének bemutatva (textúrák, minták, stb. haszálata; beltéri elemek ötletei, és így tovább) illetve egy nagy kültéri rész, ahol először elrettentő példaként felhúznánk egy jól ismert kődobozt, majd a sétányon előrehaladva egyre szebb házötletek jönnének (fokozatosan fejlődne kődobozunk valami szebbé a részletezés, mélység, stb. hozzáadásával), végül egy afféle ötletek parkjába torkollana a dolog, mindenféle szép építménnyel.

Magát az épület kinézetét még nem terveztem meg, mert magam valószínűleg nem fogok hozzá. Ezért szeretném kérdezni itt a többi játékost, hogy mi gondoltok erről. Szerintetek hasznos lehetne? Megérné megcsinálni? Ha nem, miért nem?

Várom a válaszaitokat. :)

2013. július 10., szerda 12:40

Hozzászólás Re: Huncraft Építészeti Akadémia
Van egy videósorozat, a neve "Minecraft: Creative mode" és elvileg a Minecraftos építészet alapjait hivatott bemutatni. Nem néztem végig (még), de szerintem nem rossz. Nézd meg, lehet, hogy hasznos lesz. Első részhez link.

2013. július 10., szerda 13:33

Ismerem, kb. a 4. résznél tartott, amikor megtaláltam. :D
Mindenképpen nézd végig, nagyon hasznos. ;)

2013. július 10., szerda 14:01

Az ötlet jo, erre én is gondoltam mar ra... Én nemreg körbe jartam a mappot es nem túl sok szep házat lattam... Én szivesen segitek amennyire tudok/lesz időm, most ugysem vagyok benne nagyobb projectben...

2013. július 10., szerda 14:08

Az alapötlet tetszik (maga, hogy legyen egy Akadémia) Bár maga az, hogy a legegyszerűbbtől a legszebbig menjenek a dolgok, mert ahhoz nagy hely kéne. Néhány alap designt kéne bemutatni az embereknek, pl. berendezés h ne üres házak legyenek, ablak design, stb... Valamint nem szedett-vedett csapatnak kéne építenie, hanem a Huncraft Top3 építészének akiket ti tartotok a legjobbnak.( meg lehetne szavazni a szerveren ha már van ilyen)

2013. július 10., szerda 19:09

Tudjátok mit? Bonyolítsuk egy kicsit.
Lesz egy Huncraft Akadémia. Ezen belül Redstone szak (akik még nem tudják használni, meg így nem kell speciel külön megépíteni semmit, ha valaki nem tudja, itt lenne), meg egy építészeti szak, meg egy túlélő szak sem lenne rossz, de ez már csak hab a tortán.
A nagy helyet lehetne mondjuk egy kis "csalással kompenzálni": Megépítjük egy helyen kicsiben mint egy kisebb várost, és ha egy X stílusra kíváncsi vagy, el lehet őket kalauzolni látványosságokhoz, egyrészt így nőne a látványosságok látogatottsága, másrészt kevesebbet kellene így pluszba építeni.
Más dolog: szerintem magának az Akadémiának az építése közben is tanulhatnának a játékosok: szerintem az lenne a legjobb, ha lenne egy "Checklist", és azon vagy 15-20 elem, mindegyiknek egy külön téma (csoport Huncraft Akadémiának nyitni kellene erre egy alfórumot és oda bele lehetne tenni ezeket az altémákat, valami előjellel pl. " - Parkok"), és így a játékosok látnák, hogy mit kellene építeni, tanulni, és singleben kreatívban mehetnének a próbálkozások és az ajánlások egészen addig, amíg lesz egy top ütős ötlet, amit ha kell egy kicsit átdolgozva építenénk meg a Huncrafton. Így elkerülnénk azt, hogy a jobb építőkre "hú de sok feladat háruljon...".
A csoportot ha megalapítja valaki, akkor kérni kellene a csoportzónában akkor egy erre vonatkozó alfórumot, hogy könnyebb legyen összeszedni, hogy mit hova kéne tenni. Hozzátenném, ez azért is jobb, mert nekem a böngészőmben van egy HunCraft mappa ahol a fórum fontosabb linkjei vannak. Szóval így könnyebben el lehetne érni mindent.
Ha még jut eszembe valami, szólok.

EDIT: Van egy kreatívos szerver, ahol van mindenkinek egy kb. 100x100-as plotja, javasolnám azon megépíteni, full kreatív módot kap ott mindenki, de csak a saját plotodra tudsz építeni, és meg lehet osztani a plotot másokkal, szóval egyszerűbb lenne a "kivitelezés kreatívban".

2013. július 10., szerda 21:43

De jó ötletek kerekedtek ide! :D
Remek ötlet, hogy hivatkozhatnánk a már meglévő látványokra; és az is, hogy pályázatos lenne a példapark feltöltése. Esetleg megszervezhetnénk a projekt építőit, (meg aki még jól épít ezeken kívül) az Építészeti Akadémia tisztviselőinek és ez a testület mondjuk havonta építészeti pályázatot indítana, az első/az első három pedig bekerülne az Akadémia példaparkjába.

Még a Huncraft nagyobb építőcsapataitól (Jack_Daniels, Steril... ) várok esetleg véleményt a projekthez, ha megtisztelnek vele. :)

2013. július 10., szerda 23:17

Fentebbi hozzászólásomhoz hozzátenném, ha a staff megengedi, a szerver IP-jét: infgaming.com (ha jól emlékszem, de már 1.6-os szóval az új kliens kell nektek ha fel akartok rá jönni).

2013. július 10., szerda 23:33

Redstone akadémia és Túlélési cuccos nem kell bele, mert az első már tudtommal vhol vki által épül a második meg sztem fölös. Ott van annak Rotonda, különösebben a túlélést nem is kell tanítani. Így utólag belegondolva Nagy hely kell neki? Kit érdekel? Ha jó akkor legyen nagy. Csak ne legyen üres :D És sztem nagyon zsúfolt se legyen.

2013. július 11., csütörtök 9:31

Pont Erre gondoltam, hogy mivel másutt már épül egy Redstone tudományok akadémiája, ezeket is össze lehetne kötni.

2013. július 11., csütörtök 11:52
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 53 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő