Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: 2018. július 23., hétfő 5:43

Hozzászólás a témához  [ 53 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
 Huncraft Építészeti Akadémia 
Szerző Üzenet

Hozzászólás Re: Huncraft Építészeti Akadémia
A roxfortot (Eredetileg mellesleg Hogwarts) csak a nagy terület miatt hoztam fel, ahol van erdő, sportpálya stb. de az épületet magát nem gondoltam.
Olyanokra, mint ebben a vieóban a 2 perc 45 másodperctől bemutatásra kerülő épület, parkkal együtt (oké, kisebben, mert ez azért szép nagy), mert mint stílusos főépületet megtenné. Már csak az a kérdés, jó-e ez nektek.
És javaslom, hogy az építészeti rész készítsük el olyanra, amit angolul "theme park"-nak mondanak (mellesleg ez ugye vidámpark), mert ott is kategorizálva vannak az épületek, lásd pl. Németországban az Europa Parkot (Park Map), amit most csak azért hozok fel, mert ez az egyetlen vidámpark, ahol jártam, de példázza, hogy mit szeretnék. Így ha keleties stílusban akarnánk építeni, akkor arra a területre építenénk fel, ahol már amúgy is ilyen stílusú épületek vannak, és így bármerre megy az ember, sosincs káosz körülötte.
Továbbá, ha már egyszer elválasztjuk a stílusokat, akkor azt is ki kellene gondolni, hogy hogyan válasszuk őket el. Én mindig természetes megoldásokban szeretek gondolkodni, szóval a javaslatom a következő: növesszünk a megfelelő határvidékeken erdőket, ássunk folyókat, építsünk dombokat (nem hegyeket), a középkori várnál még egy fal is megtenné. A trópusi rész egy nyíltabb tengerre nyílna, ahol a tengeren lévő dolgokat mutathatnánk be.
Innentől kezdve már a csoportzóna alfórumra lenne szükség, amit már tegnap este kérvényeztem, és ott minden építészeti stílusnak külön topicot kellene nyitni.
Addig is várjuk a jelentkezőket, hogy ki hol venne részt a munkában!
ÉN jobb szeretnék az épületeknél részt venni, főleg a terraformálásban, nem vagyok a legjobb építők között, szerintem legalábbis.

2013. július 13., szombat 13:23

Eriaror írta:
Még a Huncraft nagyobb építőcsapataitól (Jack_Daniels, Steril... ) várok esetleg véleményt a projekthez, ha megtisztelnek vele. :)

Ez a projekt is viewtopic.php?f=49&t=917 pont ugyanebben a sablonban született.Végül nem lett belőle semmi, pedig csak egy gyapjúdoboz az egész.Most,ti ennél sokkan nagyobb valamit szeretnétek, kevesebben is vagytok.
Ha Eriaror állt elő az ötlettel, hagyjátok, hogy ő alapitson csoportot, ő kérjen fórumot (de csak ha nagyon kell!!!).
Kicsit szervezzétek meg a dolgokat, mielőtt mindenki azt csinálna és mondana amit akar.Mottótok legyen ez a 2: "Szervezz,majd tervezz" és "Kevesebb reklám, több munka"

Egyébént az alapötlet, egy kis épitési demo-val kell és támogatom.A projektben nem szeretnék részt venni.

2013. július 13., szombat 14:43

Személy szerint ennek én nem sok értelmét látom...
A minecraft csak egy játék, szinte végtelen lehetőségekkel az építés terén. Van 8 millió féle színű-szagú-formájú építőanyag.
Egyrészt, aki ezekből nem tud semmit építeni, annak kár bármilyen iskolát is létrehozni.
Másrészt nagyon kevés olyan építmény van a spawnon, ami kritikán alulinak számít, a szerverünkre szerencsére elég ügyes játékosok járnak fel. Nagyon ritka az az eset, hogy csak egy dirt kocka van a semmi közepén, legtöbbször ez is csak álca és valami nagy földalatti komplexum álcázott kijárata. Harmadrészt pedig amit itt építesz, az elsősorban neked kell, hogy tetsszen.

2013. július 13., szombat 15:56

Akkor engedd meg, jocking, hogy azért építsük meg, hogy nekünk tetsszen, mert ez a mi épületünk lesz. Hiányolom a csoportmunkákat, legalább lesz egy ok, ami miatt feljöhetek Huncraftra, mert már unom ezt a szervert egyedül. És lehet, hogy ezzel nem én vagyok az egyedüli.
Na mindegy. A lényeg, hogy legyen egy ilyen is, viszont akkor konkrétabban el kellene kezdeni gyűjtögetni az ötleteket, amik főleg Eriarornak szólnak.
Első kérdés: Melyik mapon lesz az Akadémia?
Ugyebár nem mindegy, hogy hol lesz. Szerintem jobb lenne, ha a régi építenénk, elségre ott van a legtöbb látványosság, bár az új mapon meg a Large Biomes miatt lenne jó.
Második kérdés: Mikor tervezzük elkezdeni építeni, és hogyan?
Az oké, hogy megvan a terv, mit akarunk, de mikor kezdjük el megcsinálni? Ezzel egyetemben azt is megkérdezem, hogy hogyan legyen a tervezés: építsük meg kreatívban és szavazzunk, melyik a legjobb? Vagy egyszerűen csak kezdjük el építeni?
Harmadik kérdés: Kik mit fognak akkor építeni?
Magyarul hogyan tervezzük az építő csapatot összetoborozni? Előre kérek mindenkit, ne úgy álljon hozzá a munkához, hogy a Spawn 4 építéséhez hasonló csúszások legyenek!

További "szervezéshez" most fáradt vagyok.

2013. július 13., szombat 19:11

És,hogy maradjon áttekinthető a topic lehetőleg Panzának könyvfalo-nak nekem vagy Eriaror-nak kéne privátban megírni a tervet. (ha ebben benne lennétek, hogy így 4-en szervezzük de ha ezt a csapatot módosítanátok akkor nyugodtan) Terv alatt értem h ki építi mikor hol és hogyan, vmint hogy melyik player milyennek képzeli el.

2013. július 13., szombat 20:12

konyvfalovb írta:
Akkor engedd meg, jocking, hogy azért építsük meg, hogy nekünk tetsszen, mert ez a mi épületünk lesz. Hiányolom a csoportmunkákat, legalább lesz egy ok, ami miatt feljöhetek Huncraftra, mert már unom ezt a szervert egyedül. És lehet, hogy ezzel nem én vagyok az egyedüli.
Na mindegy. A lényeg, hogy legyen egy ilyen is, viszont akkor konkrétabban el kellene kezdeni gyűjtögetni az ötleteket, amik főleg Eriarornak szólnak.
Első kérdés: Melyik mapon lesz az Akadémia?
Ugyebár nem mindegy, hogy hol lesz. Szerintem jobb lenne, ha a régi építenénk, elségre ott van a legtöbb látványosság, bár az új mapon meg a Large Biomes miatt lenne jó.
Második kérdés: Mikor tervezzük elkezdeni építeni, és hogyan?
Az oké, hogy megvan a terv, mit akarunk, de mikor kezdjük el megcsinálni? Ezzel egyetemben azt is megkérdezem, hogy hogyan legyen a tervezés: építsük meg kreatívban és szavazzunk, melyik a legjobb? Vagy egyszerűen csak kezdjük el építeni?
Harmadik kérdés: Kik mit fognak akkor építeni?
Magyarul hogyan tervezzük az építő csapatot összetoborozni? Előre kérek mindenkit, ne úgy álljon hozzá a munkához, hogy a Spawn 4 építéséhez hasonló csúszások legyenek!

További "szervezéshez" most fáradt vagyok.

Senki nem tiltott meg semmit. Mindenki azt épít, amit akar, erről szól a szerver. Csak próbáltam elmagyarázni, hogy ez max. a nevében lesz "akadémia", használni senki nem fogja, mert nincs értelme. De persze megépíteni attól még meg lehet, legalább elmondhatjuk, hogy ilyen is van itt.

2013. július 13., szombat 20:38

jocking írta:
Senki nem tiltott meg semmit. Mindenki azt épít, amit akar, erről szól a szerver. Csak próbáltam elmagyarázni, hogy ez max. a nevében lesz "akadémia", használni senki nem fogja, mert nincs értelme. De persze megépíteni attól még meg lehet, legalább elmondhatjuk, hogy ilyen is van itt.

Félek tőle, jocking-nak igaza van. Önszántából elég kevés ember fogja meglátogatni, és azok is leginkább azok lesznek, akiknek nem feltétlenül van rá szükségük

Azonban ha megfelelő minőségben elkészül az akadémia és a staff-nak is elnyeri a tetszését, akkor egy kis támogatással talán változtatni lehetne ezen.
Például ha az új játékosok, abban a pillanatban ahogy megkapják az építési jogukat, elteleportálódnának az akadémiára.
Esetleg valami kísérő szöveggel a szervertől: "Gratulálunk, kiérdemelted az építési jogot, de ez a jog egyben kötelesség is. Mostantól te is felelősséggel tartozol szerverünk arculatáért. Kérünk, tekintsd meg oktató szándékú kiállításunkat."

2013. július 14., vasárnap 8:39

Az így ebben a formában egy baromság...
Minek kellene az új playerekre ráerőltetni egy építészeti stílust, hogy már pedig így kell építeni...

2013. július 14., vasárnap 12:12

Ha úgy mondjuk, hogy valami olyasmit kéne sugallni ezzel a játékosoknak, hogy "sokféle stílus van, ezekből csak néhány került itt bemutatásra, és mindenből lehet szépet, nagyot építeni, és lehetőleg Te is tegyél így", változtatsz a véleményeden?

+: Hozzáadtam két fájlt a Google Driveban megosztott mappához.

2013. július 14., vasárnap 12:47

Esetleg ösztönözhetjük az újoncokat a szép építésre azzal, hogy akinek bizonyos stíluseleme, vagy újítása bekerül (ugyanis ezt folyamatosan bővíteni kell), annak közadakozásból egy jelképes tőkét adományozunk :)
A csoport teljes adminisztrációját én bevállalom, lévén eleve egy "aktakukac" féleség vagyok :D

Különben szerintem az iránymutatás, soha sem rossz dolog, mert a dirtkockáknak el kell tűnnie. (persze ha az ember, egy Hobbit lakást épít, és belül rendesen megcsinálja akkor legyen dirt-el lefedve, mert úgy az igazi) Továbbá azt is bemutathatjuk, hogy ha valaki alul egy hatalmas létesítményt kreál, attól felül még nem egy randa vacakkal kell ezt leplezni.

2012. Dec. 27.:
- Milyen ModHQ? Te látsz itt ModHQ-t?

2013. július 14., vasárnap 15:53
Profil Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 53 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő