Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: 2018. szeptember 26., szerda 3:48

Hozzászólás a témához  [ 3 hozzászólás ] 
 Minecraft-Resource packs 
Szerző Üzenet

Hozzászólás Minecraft-Resource packs
Hogy hogyan lehet texturát készíteni fogalmam sincs, de leírom azt hogyan lehet megváltoztatni egy lemez zenéjét.
1. megnyitod a .minecraft mappát ( start menü futtatás $appdata$ megnyitod Roaming és ott van)
2. megnyitod a resourcepacks mappát és csinálsz benne egy másikat random névvel. pl. Én vagyok a király!
3. ebben a mappában készítesz egy txt fájlt és bemásolod ezt
|
v
{ "pack": { "pack_format": 1, "description": "Custom Music Pack" }}
4. Ezt elmented "Mentés másként / Save as " és beíros névnek ezt pack.mcmeta és a mentés típusát átállítod "All type"-ra
5. ugyanebben a mappában csinálsz még egyet assets névvel
6. Az assets mappában kreálsz egy minecraft nevű mappát, amiben csinálsz egy records nevű mappát
7. Kiválasztod a kívánt zenét és átkonvertálod OGG fájllá itt: ( ugye egyértelmű hogy feltöltöd vagy URL-t irsz vársz egy kicsit és letölti)
http://audio.online-convert.com/convert-to-ogg
8. A kapott fájlt beteszed a records mappába és átnevezed az alábbiak közül vmelyikre:
"cat/far/chirp/13/11/blocks/mall/mellohi/stal/strad/ward/wait" (Ugye ezek a lemezek nevei)
Attól függően hogy nevezed el az azonos névvel rendelkező lemez fogja lejátszani a kívánt zenét.
9. Ezt beleilleszted egy ugyan olyan nevű Zip fájlba. ( Kapsz: Én vagyok a király.zip amiben benne lesz az Én vagyok a király mappád és az abba tett cuccosok)
Az eredeti mappa szabadon is kell legyen a resourcepacks mappában a zip fájl mellett. Remélem érthető volt.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gabesz311 2013. július 23., kedd 9:53-kor.

2013. július 22., hétfő 17:12

Hozzászólás Re: Minecraft-Resource packs
Mindenképpen ki fogom próbálni :D Megy majd a punk xD

2013. július 22., hétfő 18:04

Hozzászólás Re: Minecraft-Resource packs
Változtassunk annyit a dolgon, hogy:
A TXT fájlba (3. lépés)
{ "pack": { "pack_format": 1, "description": "IDE bármit beírhatsz ez csak formalitás, ez lesz kiírva szürkén a resource pack neve alá." }}
Valamint a minecraft nevű mappádban készítesz egy olyan mappát hogy textures, és abba egy blocks és egy items mappát (külön block és külön ....) akkor azokba belenyomhatod a textúrákat. Ha a minecraft mappába mob mappát teszel akkor abba a mobok textúráját is beleteheted. (Mindezt pont úgy mint a minercraft.jar-ban látható)
EZ közel sem biztos, de egy próbát megér :D Nincs mit elrontani vele sztem.
Nekem nagyjából bevált csak az iránytű, az óra kapott egy ilyen érdekes fekete rózsaszín cuccot, meg a folyó láva, és víz, de ez már az én bénázásom eredménye.

2013. július 23., kedd 10:04
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 3 hozzászólás ]