Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: 2018. november 15., csütörtök 23:31

Hozzászólás a témához  [ 26 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
 Enchanting szintek 
Szerző Üzenet

Hozzászólás Enchanting szintek
Sokan kérdezitek, hogy egy adott enchantot milyen szinten érdemes próbálgatni. Ehhez hoztam egy kis táblázatot a Minecraft Wiki oldaláról:

Kép

Azok, akik szeretnék a varázskönyvben olvasható nevük alapján beazonosítani az enchantokat, van egy rossz hírem. Az enchantok neveit egy 53 szavas adatbázisból random választja ki, amik a következőek:

scrolls klaatu berata niktu xyzzy bless curse light darkness fire air earth water hot dry cold wet elder ignite snuff embiggen twist shorten stretch fiddle destroy imbue galvanize enchant free limited range of towards inside sphere cube self other ball mental physical grow shrink demon elemental spirit animal creature beast humanoid undead fresh stale

Ezekből válogat össze véletlenszerűen 3-5 szót, ami az adott enchant nevét hivatott mutatni. Szomorú, de ezáltal hiába is próbálnánk lefordítani a standard galactic karakterkészlettel írt "mondatokat " csak random hülyeségeket kapunk, amiknek semmi köze nincs az adott enchant tulajdonságaihoz.

Kép

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Venatus 2012. február 11., szombat 16:27-kor.

2012. február 11., szombat 14:53

Hozzászólás Re: Enchanting szintek
Venatus, nekem nem igazán tiszta, hogy az itt szereplő Módosított szinteket hogyan kell kiszámolni. Elmagyaráznád a képletet? Szerintem sokan vannak így vele.

2012. február 11., szombat 15:43

A táblázatban szereplő számok a játékos XP szintjére értendőek, 1-1 enchant valószínűségét próbálják mutatni (nem 100%, de a leggyakoribb)
Ez a gyakorlatban annyit tesz, hogy ha mondjuk szeretnél infinity enchantot egy az íjadra, akkor a táblázat szerint legalább 20 XP-dnek lenni kell, de 50-nél több ne legyen. Ha mondjuk páncélra szeretnél protection V enchantot, akkor legkevesebb 70 XP szintednek kell hozzá lenni. Ha ez a páncél éppen egy sisak, akkor a protection V mellé már nem várható aqua affinity I, mert azt csak 41 pontig adja (leggyakrabban) Ebből következik, hogy a sisakot akarsz aqua affinity I-re, akkor 41 XP-nél ne legyen több (így nem is tudod az 50-es enchantot kiválasztani) viszont mellé 0 és 41 között max protection III várható (33-53)

Ezek a számok nem a könyvből választható enchantok szintjét jelölik (az 0-50 mindig) hanem a játékos szintjét, ami bizonyos enchantok megszerzéséhez a 100 szinthez közeli érték is ajánlott (pl.: feather fall V (90+ )

Kép

2012. február 11., szombat 16:13

Es mi koze van mindenhez az enchant table korul talalhato konyvespolcok szamanak?

2012. február 11., szombat 16:27

kzed írta:
Es mi koze van mindenhez az enchant table korul talalhato konyvespolcok szamanak?

A (szerintem) mindenki által ismert módon elhelyezett könyvek hatása, hogy minden egyes lerakott könyvespolc növeli a válaszható enchantok szintjét (az enchant könyv magában csak 1-5 szintű enhantokat tud adni)

Kép

(kicsit szar kép lett, de a lényeg látszik)

Kép

2012. február 11., szombat 16:38

A jobb átláthatóság érdekében egy másik táblázat, ami szintén az enchantok szintenkénti valószínűségét mutatja:

Kép

Kép

2012. február 11., szombat 17:13

Szóval, ha Silk-et akarok, akkor az a legoptimálisabb ha 75ös szinten vagyok, és 50-es enchantot rakok a csákányra?

2012. február 11., szombat 17:55

Én nem így olvasom ki a wikiből, hanem:

Van egy "Modified enchant level", ami az éppen könyvből kiválasztott level, módosítva egy 1 és 26 közötti számmal, aminek a maximuma a enchantolt tárgy anyagától függ_
(fa cucc: 15, bőr armor:15, kő cucc: 5, vas cucc/armor:9/14, lánc armor: 12, dia cucc/armor: 10/10, arany cucc/armor: 25/22)
Ezután a kapott értéket megszorozza egy véletlenszerű 0.75 - 1.25 közötti számmal, tehát maximum 125%-ra emeli, vagy 75%-ra csökkenti a számodat.
És ezzel a számmal kell megnézni Venatus első hsz.-ában lévő táblázatokat.

Legalábbis én így értelmezem.

2012. február 13., hétfő 12:37

No én meg így olvastam ki:

módosított enchant szint = [alap szint + (0 és az enchantolhatóság közti véletlen szám) + 1] × (0.75 és 1.25 közti véletlen szám)
Ezután az eredményt kerekíti a legközelebbi egész számra.

Az alap szint az az a szint amit az asztal GUI-jában látsz.
Az enchantolhatóságot már leírták feljebb:
And82 írta:
fa cucc: 15, bőr armor:15, kő cucc: 5, vas cucc/armor:9/14, lánc armor: 12, dia cucc/armor: 10/10, arany cucc/armor: 25/22

Amúgy most a szünetben tervezem lefordítani a magyar wikire ezt is meg a bájitalfőzést is, úgyhogy nemsokára meglesz magyarul is :D

2012. június 17., vasárnap 12:58

A'sszem én is ezt írtam :P :D

2012. június 21., csütörtök 14:09
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 26 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő