Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: 2018. július 17., kedd 2:25

Hozzászólás a témához  [ 22 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
 Tőzsde - video tutorial 
Szerző Üzenet

Hozzászólás Re: Tőzsde - video tutorial
Plussz a legtöbb "nagykereskedő" létrehozott lerakatot a főbb piacokon amit könnyen le lehet csekkolni (http://huncraft.net/index/piac.html) :)

2012. augusztus 24., péntek 16:36

A könnyebb bolt és tőzsde használathoz ajánlom a Huncraft Tözsdepanelt :D
nem kell gépelni a parancsokat csak összekattintgatod ami kell

viewtopic.php?p=6610#p6610

ez volt a reklám helye :P

2012. augusztus 24., péntek 19:35

Kissé önhatalmúan úgy döntöttem teszek egy kísérletet.

Elvégre a célunk nem a játékosok szívatása/vásárlás nehezebbé tétele.

( Az ötlet magában foglal igen sok dolgot, de nem sok idő megvalósítani, részletek később ... :science: )

2012. augusztus 24., péntek 21:40

... Azaz most!

A /bolthoz parancs ideiglenesen, kísérletképpen oda is teleportál a bolthoz...
Feltéve (!) hogy az alábbi feltételek teljesülnek a játékosra:

Volt...
* 10 Eladása a tőzsdén
* 10 Vásárlása a tőzsdén
* 200 Peták pénzforgalma a tőzsdén.

:siren: A rendszer nem fix! Bármilyen figyelmeztetés nélkül kikerülhet a rendszerből! :siren:

2012. augusztus 24., péntek 22:24

2 napot hianyzotam, visszajottem es rakerestem a tozsden par anyagra.A tozsde tele cuccokkal.

mentlerd te meg egy zseni vagy.A /bolthoz parancs kellett mar.Es az,hogy felteteleket kell teljesits e parancs hasznalatahoz isteni otlet.Miniquestnek is veheto, masreszt a tozsde hasznalatara hiv es ezek teljesitese utan kapsz egy parancsot, amivel meg konyebben vasarolhatsz.

Egy 500%-os fellendulest latok elore a Huncraftos gazdasagon.Ha nem most, akkor soha.

Venatus írta:
5 bolt ugyanazon az áron kínál, ebből 2 lerakata mellett naponta 345345x sétál el, és hajlamos egy több hónapja inaktív jétákos boltját keresgélni, mert ott 1 petákkal olcsóbban jön ki

Ha te ittvoltal a Huncrafton, mondjuk elejetol, lattad,hogy epul a map, tudsz rajta "kozlekedni" , tudod mi az a plaza,hodaly, mivel ottvoltal mikor epult.

Egy jatekosnak, mint pl nekem, aki belecsoppent a huncraftos eletbe, mar a spawn III-an, sokkal nehezebb altatni, hogy mi hol van.Lehet elmegyek sok minden mellett, de nem is tudhatom,hogy ottvan, foleg ha nincs kitablazva.

Mikor en beleptem 2 piac volt, a Calico bay es A felkelo nap varosa, azota szult meg 3.
Tehat, ahogy telik az ido annal komplikaltabb a map, es minnel komplikaltabb annal nehezebben atlathato.Gondolom ezzel egyetertsz.

mentlerd írta:
Elvégre a célunk nem a játékosok szívatása/vásárlás nehezebbé tétele.

Hugs and kisses

Marver95 írta:
Plussz a legtöbb "nagykereskedő" létrehozott lerakatot a főbb piacokon amit könnyen le lehet csekkolni (http://huncraft.net/index/piac.html)

En vegigneztem ezeket, de mar levan nagyjabol jarva,mivel nem volt updatelve, sok jatekos elparolgott kozbe, nincs semmi vasarolhato/eladhato, az ujake meg nincs sehova feltuntetve.

Flying around and building http://imgur.com/a/Z6M9O#0 .

2012. augusztus 26., vasárnap 14:36
Profil YIM Honlap

Kraiu írta:
mentlerd te meg egy zseni vagy.

Ennyi. :D

2012. augusztus 26., vasárnap 16:04

Kraiu írta:
Ha te ittvoltal a Huncrafton, mondjuk elejetol, lattad,hogy epul a map, tudsz rajta "kozlekedni" , tudod mi az a plaza,hodaly, mivel ottvoltal mikor epult.

Egy jatekosnak, mint pl nekem, aki belecsoppent a huncraftos eletbe, mar a spawn III-an, sokkal nehezebb altatni, hogy mi hol van.Lehet elmegyek sok minden mellett, de nem is tudhatom,hogy ottvan, foleg ha nincs kitablazva.

Mikor en beleptem 2 piac volt, a Calico bay es A felkelo nap varosa, azota szult meg 3.
Tehat, ahogy telik az ido annal komplikaltabb a map, es minnel komplikaltabb annal nehezebben atlathato.Gondolom ezzel egyetertsz.

Mikor én jöttem, nem volt csak a pláza meg a hodály (egymás mellett) amiknek a mai napig nem jártam be az összes emeletét (idén lehet hogy nem is jártam még a hodályban) Mégis meg tudtam találni szinte mindent, amire szükségem volt. Soha nem írtam még le sehova (nem itt, hanem úgy általában), hogy milyen mentális kapacitással bírok, de valami mégis csak segítségemre volt a tájékozódásban :)
Akik a II. spawn-t használták, ott árultak, azok 90%-a nem látogatja már a szervert illetve új lerakata van máshol. A lerakatoknak nem nagyon volt a spawnon kívül más összefogó rendszere, csak néhány városban volt elszórtan, de ezeket a mai bookrendszernél sokkal nehezebb volt megközelíteni. nem volt a képed elé terítve neon villogóval, hogy ez a book az, hanem a hodály sokadik szintjének a szélső sorában pihent.
Egy hirtelen ötletből kiindulva az amúgy teljesen üres városomat átépítettem közösségi piacvárossá. Ez lett Calico Bay. Jóval a III. spawn megnyitása után volt. Ami a kereskedelmet illeti, komolyabb panaszokról nem nagyon hallottam akkor. Nem azért épült.

Aztán lett még pár hasonló ilyen (fogalmam sincs, hogy mennyi, mert egyikben sem jártam még) ahol szintén a nagyátlag aktív játékosok elhelyezték a boltjuk lerakatát. Igazából az elmúlt egy év alatt a boltok nem nagyon szaporodtak. Sőt, szerintem kevesebb van, hisz az online játékosok cserélődésével rotálódnak a boltok is. Lerakat viszont annál több lesz. Aki aktívan játszik, kereskedik, csak attól tudsz érdemleges dolgokat vásárolni. Ezek a játékosok szinte minden új város, piac megjelenésénél igényelték az újabb lerakatokat (nem ritka az olyan bolt, aminek 15 feletti lerakata van). Így a "hol van a boltod? " kérdésre egyszerű a válasz: - mindenhol, ahol van lerakat, ott van az enyém is! Ekkor belefuthat az ember több tucat lerakatba (nem überHC kreatív szerver, egy kis piacon bóklászós hangulat simán belefér). Aki nem táblázza ki, nem teszi egyértelműen láthatóvá (itt nem az ízléstelen wool színkombókra gondolok :D ), hogy hol árul, az nem a rendszer hibája. ...és különben is, vessen magára! :)

Szóval igazából nem kell túlzottan nagy veteránnak és fenenagy helyismeretnek ahhoz lenni, hogy vásárolj valamit. Jó, akadnak mindig elkallódott boltok, de az esetek zömében több hónapos inaktivitású játékosok boltjai szoktak "elveszni ". Viszont ezeket nincs is nagyon miért keresni. Már írtam, hogy nagy a nyomás a piacon, szoros az árverseny. Ebből a régi, nem használt boltok kiesnek, baromi drágán árulják azt a többnyire kevés portékát is. Ha felvásárol és ezért szeretnénk meglátogatni, akkor is szinte teljesen felesleges fáradni vele. A felvásárlási ár is régi ár és szinte biztos, hogy már 100x le lett merítve a bolt keretszámlája.

Mindig kellenek reformok, de örülnék, ha a vásárlás és a szerver felfedezésének hangulatát nem cseszné szét a türelmetlenség, a nyereségvágy és az az általános értetlenség, ami időről időre szürke ködként szokta ellepni a szervert :)

Kép

2012. augusztus 27., hétfő 4:47

egyik új keletű kereskedőváros, ami a messzi északon van (közösségi fafarmtól északkelet) Citadell City pl... és ott a főbb utcák teli vannak üzletekkel. Holnap am megcsinálom rendesen a vasútállomás kijáratait.

2012. Dec. 27.:
- Milyen ModHQ? Te látsz itt ModHQ-t?

2012. augusztus 27., hétfő 22:10
Profil Honlap

A vasútállomás kijáratai?
Elkészültek. Tegnap. :D

2012. augusztus 27., hétfő 22:54

Venatus írta:
de örülnék, ha a vásárlás és a szerver felfedezésének hangulatát nem cseszné szét a türelmetlenség, a nyereségvágy és az az általános értetlenség, ami időről időre szürke ködként szokta ellepni a szervert :)

Nem vagyok az az adventure tipisu ember.DE...Te irtad,hogy egy boltnak akar 15 lerakata is van,a /bolthoz parancs pedig a legkozelebbi lerakathoz teleportal.Ezt hasznalva, egyik bolttol ha a masikhoz teleportalod magad, hogy valamit megkeress felfedezed a mapot.Olyan helyeken jartam a napokban, hogy oda biztos nem mentem volna el soha a budos eletbe.Mert nemcsak vasarolok/eladok, hanem mikor odaerkezek, szetnezek, sot dynmapon is megnezem hol is vagyok.
A szurke kod, meg ellepte a kereskedelmet, ami most nagyon nagy mertekben a javulas fele tart.Sok mindent adok/veszek tozsden , nincs olyan alkalom, hogy fellepjek es ne legyen uzenetem, hogy valaki uzletett kotott velem.
A masik szurke kod, meg azert van, mert a jatekosok hullamokban jonnek, es ameddig megismerik egymast a szerver holtnak tunik, de majd csapatokat alkotnak es egyutt epitenek, ezt kovetoen megunjak es jon a kovetkezo hullam, es a kovetkezo, es a kovetkezo...

Flying around and building http://imgur.com/a/Z6M9O#0 .

2012. augusztus 29., szerda 12:29
Profil YIM Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 22 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő